Foodtankers – czym są i dlaczego musisz to wiedzieć?

Foodtankers – czym są i dlaczego musisz to wiedzieć?

1 czerwca, 2016 Wyłączono przez GZ

Foodtankers to cysterny służące do przewozu spożywki – czyli artykułów spożywczych, wrażliwych, nietrwałych, trudnych w przewozie. Jednocześnie dla każdego producenta artykułów spożywczych zapewnienie sobie sprawnego przewozu jest sprawą kluczową. Nie jest możliwe zapewnienie sobie wszystkiego w jednym miejscu, konieczne jest dostarczanie półproduktów, nierzadko z miejsc oddalonych znacznie – również z innych krajów.

Foodtankers – co powinna mieć na wyposażeniu dobra cysterna?

Trzy rzeczy są najważniejsze. Po pierwsze, przewoz spozywkiwysokiej jakości filtry i urządzenia pozwalające na sterylny załadunek i rozładunek oraz optymalne warunki przewozu towaru. Przejazd przez kilka krajów może oznaczać kilkugodzinne przebywanie towaru w rozmaitych warunkach atmosferycznych – od chłodów krajów skandynawskich, przez klimat umiarkowany, aż – być może – do upałów południa. Jeśli np. zależy nam na dostarczaniu wina wyprodukowanego w słońcu Toskanii do klientów chcących rozgrzać się w czasie trwającej kilka miesięcy nocy polarnej – z takimi warunkami należy się liczyć.

Po drugie, rzetelna firma operująca foodtankers wyposaża swoje pojazdy w urządzenia ułatwiające nawigowanie na długich trasach. GPS to podstawa, szczegółowe i często aktualizowane mapy to kwestia kluczowa, jeśli zależy nam na terminowej dostawie. Konieczne jest, aby kierowca otrzymywał informacje o najlepszych trasach oraz o miejscowych utrudnieniach.

Po trzecie, niezastąpiony jest personel – doświadczeni kierowcy, umiejący radzić sobie z problemami pojawiającym się na bieżąco, jak również znający rozmaite sytuacje, jakie mogą wystąpić na drogach europejskich, to sprawa podstawowa. Kierowca długodystansowy to zawód wymagający wytrzymałości oraz zdolności do utrzymywania skupienia przez długie okresy.

Przykładowe sposoby wykorzystania cystern spożywczych

Foodtankers zapewniają bardzo duże możliwości prowadzenia biznesu produkcyjnego w skali zarówno krajowej, jak i europejskiej. Półprodukty można transport cysternamisprowadzać po najbardziej korzystnych cenach, ale również – co wydaje się obecnie nawet istotniejsze – można otrzymać dostęp do produktów występujących wyłącznie lokalnie. Oferując je klientom normalnie niemającym do nich dostępu, możemy strzelić w biznesową dziesiątkę!

Warto również, przeglądając oferty firm transportowych, sprawdzić, czy cysterny są odpowiednio ubezpieczone – a wraz z nimi ich towar. Nie oznacza to, że droga przez kilka krajów jest niebezpieczna, ale długość trasy oznacza wzrastające ryzyko. Oddzielną sprawą jest kwota ubezpieczenia towaru w transporcie krajowym oraz ubezpieczenie w transporcie międzynarodowym, jak również kabotażowym.