Gazowanie insektów – innowacyjna metoda walki z robactwem

Gazowanie insektów – innowacyjna metoda walki z robactwem

16 sierpnia, 2019 Wyłączono przez JP

Pluskwy to szkodniki często atakujące zakątki domowe, zakłady pracy i inne, miejsca, w których nietrudno o resztki żywności i inne odpadki organiczne. Własnie dlatego tak trudno wyeliminować je z przestrzeni użytkowych. Z jednej strony – trudno ograniczyć w takich miejscach dostęp do odpadków i żywności, z drugiej – ze względu na jej obecność nie możemy stosować zbyt mocnych preparatów.gazowanie insektów - jak tego dokonać?

Jak pozbyć się pluskiew?

Najskuteczniejszym sposobem na eliminację niechcianych owadów jest gazowanie insektów. Polega na rozpylaniu preparatu chemicznego pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu wytwarza się gęsta chmura, która równomiernie rozchodzi się w całym pomieszczeniu. Dzięki takiemu zabiegowi produkt przenika w każdą, najmniejszą nawet szczelinę i pozwala na skuteczną eliminację zagrożenia.

Gazowanie insektów – czy ta metoda jest bezpieczna?

Należy pamiętać, że kwarantanna po jego użyciu musi trwać co najmniej 12 godzin (do zalecanych 48). Jedynie w takim przypadku zyskujemy pewność, że naszemu zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Gazowanie insektów uważa się jednak za jedną z najskuteczniejszych i przyjaznych portfelowi metod. Często po jednorazowym zabiegu, wykonuje się również powtórną próbę by wyeliminować problem robactwa w całości. Warto nadmienić, że zabieg należy przeprowadzać z poszanowaniem dla zasad BHP to znaczy: w kombinezonie ochronnym i z maską na twarzy. Jedynie dzięki takiej ochronie zyskamy pewność, ze podczas prac nie ucierpi nasze zdrowie.