Gdzie powinien spać pies?

Gdzie powinien spać pies?

7 stycznia, 2023 Wyłączono przez Jko

Gdzie śpi Twój pies? Czy ma swoją ulubioną kanapę, poduszkę, klatkę dla psa? Nasze zwierzaki potrafią zasnąć praktycznie wszędzie, ale czy wiesz, że bardzo ważne jest to, aby miały specjalnie wyznaczone do tego miejsce? Niestety kiedy nasz pupil śpi na twardych powierzchniach, jego ciężar wywiera nacisk na stawy, powodując pogorszenie stanu stawów i więzadeł. Osłabienie stawów może powodować ból i problemy z poruszaniem się. Dlatego warto zadbać o miękkie miejsce do spania, które zapewni ciepło i amortyzację.

Klatka dla psa

Klatka dla psa to świetne miejsce do spania dla Twojego zwierzaka! To nie tylko gwarancja, że ​​Twój pies nie będzie miał kłopotów w środku nocy, ale także komfort i bezpieczeństwo. Jeśli zdecydowałeś się trenować swojego psa i uczysz go zasypiać w klatce dla psa, najlepiej jest wyścielić ją miękkimi kocami lub poduszkami. Upewnij się, że jego miejsce do spania jest wystarczająco amortyzowane i ciepłe. I co najważniejsze! Zadbaj o odpowiedni rozmiar klatki. Twój zwierzak powinien czuć się bardzo komfortowo.

leżący pies - klatka dla psa

Poduszki w klatce dla psa

Jeśli zdecydujesz się na klatkę dla psa, to koniecznie zaopatrz ją w miękkie poduszki. Każdy sklep zoologiczny oferuje różnego rodzaju poduszki do spania dla zwierzaków. Będą różnić się między sobą rozmiarem, materiałem i grubością. Wybierając najlepszą poduszkę lub kosz dla swojego psa, wybierz coś, co jest wygodne i ma wystarczającą wyściółkę, aby podnieść psa z podłogi. Dodatkowo upewnij się, że poduszka jest wystarczająco duża, aby mógł się rozłożyć (nie każdy pies będzie spał zwinięty w kłębek).