Geocaching – wyrusz na przygodę!

Geocaching – wyrusz na przygodę!

19 lipca, 2022 Wyłączono przez NG

Być może obiła ci się o uszy nazwa geocaching w ciągu ostatnich kilku lat. To hit wśród miłośników gier terenowych i osób, które chcą urozmaicić swój czas mini przygodami. W tym artykule dowiesz się o  tajnikach tej gry oraz poznasz przydatne rzeczy do wzięcia ze sobą, gdy wyruszasz na własną wyprawę!

Czym jest geocaching?

Geocaching to gra terenowa, w której uczestnicy używają GPS oraz innych technik nawigacyjnych do ukrywania i wyszukiwania pojemników, zwanych „geocach” lub „skrytki”, w określonych lokalizacjach oznaczonych współrzędnymi. Gra ta zdobyła tak dużą popularność, że wcześniej podane skrytki, dostępne są na całym świecie. Typowa skrytka to wodoodporny pojemnik zawierający dziennik do wpisania się, by potwierdzić znalezienie skrytki, a niekiedy znajdzie się także ciekawe upominki, które można wymienić na inne o podobnej wartości. Taki geocach należy odłożyć dokładnie tam, gdzie go znaleziono. Istnieją różne rodzaje skrytek – jedne są wielkości czubka palca, kiedy indziej są to nawet duże skrzynie. Obecnie w dobie internetu i aplikacji mobilnych, możemy zainstalować aplikacje, które pomogą nam w dokumentowaniu znalezionych skrytek

geocashing

Co przyda ci się na wyprawę?

Wyruszając na swoją własną rozgrywkę w geocaching warto zaopatrzyć się w przedmioty, które urozmaicą naszą rozgrywkę oraz pomogą w jej wygraniu. Jeśli chcemy stworzyć własny geocash przydatne będą wodoodporne pojemniki dostosowane do trudnych warunków pogodowych, które możemy zarejestrować w grze. Najlepiej, by taka skrytka była dodatkowo oznaczona, na przykład naklejką z logiem geocaching, by powiadomić innych, że jest to element gry. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest ołówek lub długopis oraz upominek, który możemy dać w zamian za skarby znalezione w skrytce. Popularne stały się tak zwane geocoiny – czyli monety (metalowe lub drewniane) z logiem gry, które są ekscytującą pamiątką z wyprawy. Warto sprawić komuś radość i umieścić taki token w skrytce.