Gra w darta, co stoi za popularnością tej gry barowej?

Gra w darta, co stoi za popularnością tej gry barowej?

25 czerwca, 2020 Wyłączono przez PL

Gra w darta, choć z pozoru wydaje się być zwykłą rozgrywką barową, to w rzeczywistości emocjonujący sport. I choć zapewne większości odbiorców dart kojarzy się z dobrym towarzystwem i kuflem zimnego piwa, to na profesjonalnym poziomie wymagane jest profesjonalne podejście do tego sportu.

Gra w darta i jej podstawowe zasady

Celem gry jest zdobycie w każdej partii 501 punktów zanim zrobi to przeciwnik. Gra się w systemie tenisowym przez trzy sety. Te z kolei rozgrywa się po trzy tzw. legi. Tarcza składa się z 20 części, za które przyznawana jest wartość punktowa od 1 do 20. Następnie mamy środek tarczy premiowany za 50 punktów i zewnętrzny jego pierścień, który przyjmuje wartość 25 punktów. Gra w darta posiada także bonusy. Podwójna wartość punktów przypada za trafienie pól okalających całą tarczę. Natomiast podobne pola znajdujące się wewnątrz to premia dająca trzykrotną wartość punktową. A więc środek nie jest najbardziej pożądany przez graczy, tylko potrójna 20. Maksymalną wartość, którą można osiągnąć w trakcie rundy wynosi 180 punktów. Natomiast rozgrywkę kończy się w momencie, gdy gracz osiągnie równą ilość 501 punktów.

dart 1645037 1280

Dart to gra pełna emocji z prostymi zasadami

Gra w darta to rozgrywka dla każdego. Można ją praktykować niezależnie od wieku zawodnika. To bardzo towarzyska forma sportu z prostymi zasadami, dzięki czemu można w bardzo szybki sposób przyswoić niezbędną wiedzę. Dart często dostępny jest w barach, gdzie sympatycy tej gry rywalizują pomiędzy sobą chcąc pokonać przeciwnika.