Muzyka rock – wszystko co warto wiedzieć na jej temat

Muzyka rock – wszystko co warto wiedzieć na jej temat

25 czerwca, 2020 Wyłączono przez RG

Nie ma wątpliwości co do tego, że muzyka rock to jeden z najpopularniejszych gatunków muzycznych na świecie. W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić najważniejsze informacje na jej temat.

Czym jest muzyka rock?

Muzyka rock to gatunek muzyki rozrywkowej, który powstał w USA w połowie XX wieku. Jego nazwa wywodzi się od „rock and roll”, lecz dwa te pojęcia stanowią nieco odmienne gatunki muzyczne. Rock charakteryzuje się brzmieniem opartym na rozmaitych gitarach oraz perkusji. Zwykle są to gitary elektryczne oraz elektryczne basowe. Główną cechą muzyki tego typu jest zespołowość tworzenia. Muzyka ta jest bowiem ciężka do odtworzenia, gdy nie gra jej oryginalny zespół. Podobnie jak w jazzie, kompozytor oraz wykonawca to zazwyczaj ta sama osoba lub grupa osób. Komponowanie i gra jest często jednym procesem.

Jak wygląda rock w Polsce?

W naszym kraju muzyka rock jest niesamowicie popularna. Za umowny początek historii tego gatunku uznaje się rok 1959. To właśnie wtedy w Gdańsku powstał pierwszy zespół rockandrollowy Rhythm and Blues, który był kierowany przez Leszka Bogdanowicza. Zespoły, które powstały wkrótce to między innymi Czerwono-Czarni, SBB oraz Breakout. W dzisiejszych czasach artystów grających rocka nie brakuje. W Polsce spotkać się można z ogromną ilością młodych zespołów grających właśnie taką muzykę.

muzyka rock