Jakie grzebienie do włosów wybrać?

Jakie grzebienie do włosów wybrać?

29 maja, 2020 Wyłączono przez MWsz

Wybór odpowiednich przyrządów do pielęgnacji włosów jest kluczowym aspektem w walce o ich zdrowie. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się jak prawidłowo je wybrać.

Jaki grzebień wybrać do konkretnego rodzaju włosów?

Niewiele osób wie, ale każdy rodzaj włosa potrzebuje zastosowania różnych grzebieni. Jeśli posiadamy kręcone włosy, powinniśmy stosować w codziennej pielęgnacji grzebienie o szeroko rozstawionych ząbkach. Dzięki temu uzyskamy odpowiedni skręt po wysuszeniu. W przypadku prostych włosów rozstawienie nie jest aż tak ważne, jednak również wpływa na wygląd i kondycje włosa. Grzebienie do włosów to kluczowy element ich pielęgnacji.

grzebienie do włosów

Z jakiego materiały wybrać grzebień do włosów?

Najczęściej znajdziemy w sklepach grzebienie do włosów wykonane z plastiku. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na wykonanie, niskiej jakości produkt może ciągnąć i wyrywać włosy. Grzebienie z tworzywa sztucznego nadają się idealnie do zneutralizowania ich puszenia się i elektryzowania. Jeśli zależy nam na ochronie środowiska używajmy drewnianych odpowiedników. Nadają się do każdego typu włosów i są bardzo trwałe. W salonach fryzjerskich znajdziemy grzebienie kauczukowe oraz stalowe, które odporne są na działanie chemiczne.  Są również bardzo wytrzymałe.

Podczas wyboru odpowiedniego produktu najważniejsze są ząbki. To od nich zależy czy nasze włosy nie zostaną uszkodzone. Na rynku znajdziemy również grzebienie do masażu, które wspomagają ich wzrost.