Jak należy dbać o ubrania na co dzień i w podróży?

Jak należy dbać o ubrania na co dzień i w podróży?

3 listopada, 2022 Wyłączono przez OZ

Jeśli lubisz modę i chcesz wiedzieć, jak należy dbać o ubrania, żeby wytrzymały z Tobą przez lata, to zapraszam do poniższego artykułu.

Domowe sposoby na plamy

Jednym ze sposobów na to, jak należy dbać o ubrania, na których powstały plamy jest posypanie ich solą. Kiedy sól się wchłonie, należy lekko ją wetrzeć i zaprać. Następnie uprać ubrudzoną tkaninę i cieszyć się nią aż do jej ostatniego dnia. Innym składnikiem, który pomaga w walce z plamami, jest ocet. Możemy rozcieńczyć go z wodą w proporcji 1:1 i przetrzeć tym roztworem plamę. Po upraniu zapach octu zejdzie, dlatego nie musisz się tym przejmować!

pexels anna tarazevich 6358795 1

Podróż – jak należy dbać o ubrania, aby były uprasowane?

Dobrym sposobem na to, jak spowodować, aby ubrania w podróży nie były zgięte, jest odpowiednie ich pakowanie. Zamiast składać w kostkę, zwiń ubrania w rulon. To pomoże Ci już na pierwszym etapie pozbyć się niepotrzebnych zgięć. Po przyjeździe do miejsca docelowego rozwiń ubrania i powieś je na krzesłach czy wieszakach. Jeśli jednak Twoja koszulka zmięła się w czasie podróży, możesz wykorzystać jeden patent, który nie wymaga użycia żelazka. Rozwieś rzeczy na wieszakach w łazience, a te podczas Twojej kąpieli za pomocą pary wodnej powinny same lekko się uprasować.