Sposoby na to jak odstresować psa

Sposoby na to jak odstresować psa

21 października, 2022 Wyłączono przez DB

Psy mogą mieć wiele różnych problemów behawioralnych, od agresji po lęk separacyjny. Podobnie jak ludzie, psy często cierpią z powodu codziennego stresu, który może prowadzić do problemów, te zaś mogą spowodować, że czworonogi będą zachowywać się irracjonalnie, podobnie jak ich właściciele. Chociaż ludzie mają do dyspozycji pewne środki radzenia sobie ze stresem, psy potrzebują na tym polu naszej pomocy. Sprawdź najlepsze sposoby na to jak odstresować psa.

Co robić gdy Twój pies jest zestresowany?

sprawdźmy jak odstresować psa

Najlepszym sposobem na zmniejszenie stresu psa są regularne, codzienne ćwiczenia. Spacery, zabawy, wycieczki do psiego parku, pływanie. Każda forma aktywności fizycznej nie tylko zmniejsza codzienny poziom stresu Twojego psa, ale także pomogą mu żyć znacznie dłużej i zdrowiej. Zapewnienie stymulacji umysłowej jest tak samo skuteczne jak ćwiczenia fizyczne i można je również łączyć. Pomyśl o różnych rodzajach dostępnych zabawek, które zachęcają psa do pracy za smakołyk lub nagrodę. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również Dogya, czyli zajęcia yogi z psami! Kiedy ludzie zapraszają swoje pupile do przyłączenia się do tej starożytnej praktyki, uspokajające pozy w połączeniu z delikatnym masażem i technikami rozciągania czynią cuda dla uczestników i ich czworonożnych przyjaciół.

Przykłady jak odstresować psa

Podczas stresujących sytuacji wykorzystuj koce ochronne, specjalne smakołyki i zabawki osobiste to one zapewniają komfort zestresowanym zwierzętom. Staraj się używać przedmiotów, które już zawierają Twój zapach, na przykład ręcznika lub koca, dzięki czemu psiaki poczują się jeszcze bezpieczniej. Jak odstresować psa? Wykorzystaj dźwięki! Uspokajający hałas w tle, taki jak muzyka klasyczna, może działać relaksacyjnie.