Jak pomalować boazerię?

Jak pomalować boazerię?

11 października, 2019 Wyłączono przez JP

Drewniana boazeria to, według licznych, relikt przeszłości. Kilkanaście lat temu chętnie przybijana do ściany, pozostaje na nich przez wiele lat, tracąc kolor i jakość. Trzeba jednak przyznać, że piękne, wysokiej jakości drewno to dziś rzadkość i nie warto z niego rezygnować. Jeśli odpowiednio oczyścisz i zadbasz o jego wygląd, przedłużysz ich jakość.

Drugie życie boazerii

Na dobry początek – mycie i szorowanie. Dokładnie, przy użyciu ciepłej wody (z dodatkiem delikatnego detergentu), oczyść powierzchnię, Nie zapomnij o trudno dostępnych miejscach i złączeniach, w których najczęściej czai się kurz. Zanim dowiesz się, jak pomalować boazerię, możesz rozważyć również lekkie szlifowanie, przy pomocy drobnoziarnistego papieru ściernego (jeśli na drewnie łuszczy się lakier).Poznaj kilka sposobów na to, jak pomalować boazerię.

Jak pomalować boazerię sprawniej?

Produkt drewniany, ze względu na swoją fakturę i dobrą chłonność, można pokryć dowolnym produktem. Doskonale sprawdzają się w tym przypadku farby kredowe, o lekkiej, wodnej konsystencji. Jak pomalować boazerię w naturalny sposób? Fanów drewna saute zainteresuje z pewnością bejcowanie listew. Dzięki temu wyraźnie zarysują się soje i naturalne rzeźbienia. Wyglądają bardzo szykownie i zachwycają prostotą. Na rynku znaleźć można również propozycje dla osób, które zastanawiają się, jak pomalować boazerię szybciej i efektywniej. W tym celu warto zabrać ze sobą pistolet natryskowy, który pokryje powierzchnię cieniutką, szybką do wyschnięcia warstwą produktu.