Jak się chronić przed komarami?

Jak się chronić przed komarami?

7 lipca, 2021 Wyłączono przez A S T A

Piękna wakacyjna pogoda to niestety także czas, kiedy pojawiają się naprawdę uciążliwe owady, jakim są komary. Jak się chronić przed komarami oraz które metody są uznawane za najskuteczniejsze?

Specjalistyczne preparaty odstraszające

Komary przyciąga do człowieka przede wszystkim określony zapach. Dlatego też, aby zniechęcić je do ugryzień, warto stosować specjalne środki z substancjami aktywnymi takimi jak olejek eukaliptusowy czy Picaridin. Jak się chronić przed komarami przy ich użyciu? Co ważne zawsze należy koniecznie zapoznać się z opisem produktu, może się bowiem okazać, że nie jest on dedykowany dla dzieci lub trzeba kilka razy powtarzać aplikację.

pexels jimmy chan 2382223

Jak się chronić przed komarami w sposób naturalny?

Poza określonymi preparatami są także naturalne substancje, które odstraszają takie owady. Chodzi tu przede wszystkim o różnego rodzaj olejki eteryczne, w tym z mięty, trawy cytrynowej oraz goździków. W domu warto zamontować także moskitierę, która stanowi fizyczną barierę dla komarów oraz innych owadów, które pojawiają się właśnie w okresie letnim.

Jak widać rzeczywiście istnieją sposoby na poradzenie sobie z tymi owadami, choć ich skuteczność jest różna w zależności od zastosowanej metody. Warto jednak łączyć ze sobą kilka sposobów, zwłaszcza podczas przebywania na zewnątrz przy różnego rodzaju zbiornikach wodnych, gdzie ataki komarów są zazwyczaj najbardziej zmasowane i trudno ich uniknąć.