Jakie są tradycje bożonarodzeniowe na świecie?

Jakie są tradycje bożonarodzeniowe na świecie?

12 lipca, 2021 Wyłączono przez A S T A

Choć do świąt wciąż pozostało sporo czasu, to warto dowiedzieć się, jak w innych państwach obchodzi się ten wyjątkowy czas w roku. Może pozwoli to także i nam, Polakom, zaczerpnąć nieco inspiracji? Poniżej dowiesz się, jakie są tradycje bożonarodzeniowe na świecie. Zachęcamy do lektury.

Tradycje bożonarodzeniowe na świecie, czyli Europa na celowniku

Nawet na terenie Europy, zwyczaje obchodzenia świąt mogą w sposób znaczący różnić się od tego, co jest nam znane w Polsce. Przykładowo we Włoszech, czas świętowania rozpoczyna się od świątecznych jarmarków już na cztery tygodnie przez Wigilią, a także budowania szopek, które często zastępują choinki. Dodatkowo prezentów w Italii nie rozdaje św. Mikołaj, a… wiedźma Befana, która odwiedza dzieci w nocy z 5 na 6 stycznia.

pexels jonathan borba 3303614

Święta Bożego Narodzenia w Japonii

Choć w Japonii jest zaledwie 1 proc. chrześcijan, to także mają oni swoje własne sposoby na świętowanie. Tradycje bożonarodzeniowe na świecie, w tym właśnie w Japonii, są bowiem dość wyjątkowe. Okazuje się, że samą Wigilię celebrują oni podobnie jak Walentynki i właśnie tego dnia pary spotykają się ze sobą oraz przekazują prezenty. Istnieje nawet dość oryginalna świąteczna tradycja jedzenia… kurczaka w fast foodzie.

Tradycje bożonarodzeniowe na świecie są często w sposób znaczący odmienne od tych, które znamy z Polski, co nie oznacza, że są mniej ciekawe.