Jak zacząć malować? – Początki artystycznego hobby

Jak zacząć malować? – Początki artystycznego hobby

25 stycznia, 2021 Wyłączono przez PiGl

Malarstwo każdemu z nas kojarzy się z wysublimowaną sztuką. Wbrew pozorom każdy z nas może malować dla siebie i traktować to jako własne hobby. Nie jest to sfera zarezerwowana tylko dla wybrańców. Wielu może również kojarzyć to zajęcie z dużymi kosztami, jednakże to również jest stereotyp. A więc jak zacząć malować? Na to pytanie odpowiemy sobie w tym oto artykule.

Od czego wszystko się zaczęło?

Ludzie malowali od dziesiątek tysięcy lat. Niezależnie od tego czy to były działa sztuki czy zwykłe malunki na kamieniu, ludzie robili to głównie z jednego powodu. Aby wyrazić swoje uczucia, to jak odbierają świat i pozostawić coś po sobie. Wcześniej ludzie musieli niezwykle dużo eksperymentować i odkrywać nowe techniki malowania. Dzisiaj mamy dużo ułatwione zadanie ze względu na nowoczesne technologie i Internet możemy dużo się nauczyć i w krótkim czasie zacząć ładnie malować. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę frazę „jak zacząć malować?”. Jedynym naszym ograniczeniem jest czas i nasza motywacja.

jak zacząć malować

Kilka wskazówek – jak zacząć malować?

W malarstwie tak jak w wielu rzeczach, których chcemy się nauczyć ważna jest wytrwałość i regularność. Podczas pierwszych prób nie powinniśmy się spinać i na siłę tworzyć coś niezwykłego i pięknego. Malowanie powinno nas odprężać i pozwalać na wyrażenie siebie i tego co teraz czujemy na płótnie. Na początku możemy posiłkować się ciekawymi i przydatnymi książkami, które zobrazują nam podstawowe techniki malowania. Dowiemy się m. in. jak zacząć malować, jakie pędzle wybrać, jaki rodzaj farb, sztalugi i wiele wiele więcej. Następnym krokiem jest zaopatrzenie się w niezbędne narzędzia i artykuły. A później już wszystko zostaje w naszych rękach. Pamiętajcie, żeby się nie poddawać i cały czas uparcie próbować, bo praktyka czyni z nas mistrza.