Jakie mieszkanie kupić pod wynajem?

Jakie mieszkanie kupić pod wynajem?

20 sierpnia, 2020 Wyłączono przez A S

Planujesz inwestycję w nieruchomości? Jeśli czeka Cię zakup, a następnie wynajem mieszkania, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się jakie mieszkanie kupić, aby potem nie żałować i uzyskać jak najlepszy zwrot kosztów.

Jakie mieszkanie kupić, jeśli planujesz je wynająć?

Najważniejszą kwestią, która dotyczy mieszkań na wynajem jest ich lokalizacja. Jeśli zastanawiasz się jakie mieszkanie kupić pod wynajem, pierwszą odpowiedzią na to pytanie powinno być: w centrum lub blisko centrum! Tak naprawdę lokalizacja mieszkania, w bardzo wielu przypadkach, jest o wiele bardziej istotna niż jego standard. Wybieraj duże miasta, w których mieszkania są towarem prawie deficytowym. Najczęściej wynajmowane są mieszkania, które znajdują się blisko węzłów komunikacyjnych, dużych sklepów, czy ważnych instytucji. Jeśli chodzi o ich wielkość, to najwięcej osób wybiera dwupokojowe mieszkania o metrażu około 40-50 metrów kwadratowych.

Na co koniecznie warto zwrócić uwagę?

Jeśli decydujesz się na zakup nieruchomości i dalej nie wiesz jakie mieszkanie kupić, zwróć uwagę na jeszcze kilka kwestii. Po pierwsze, warto określić swoją grupę docelową. Jeśli ma być to mieszkanie przeznaczone na wynajem studentom, bardzo ważna będzie bliskość uczelni, klubów, a także przystanków autobusowych czy tramwajowych. Takie mieszkania powinny mieć jak najwięcej nieprzechodnich sypialni, nawet kosztem pokoju dziennego. Jeśli jednak planujesz wynająć mieszkanie parze, np. z dzieckiem, postaw na mieszkanie w spokojnej okolicy, z jasnym salonem i funkcjonalnym układem pokoi. W tym przypadku ważne będzie również piętro lub obecność windy.