Jakie tabletki na rzucenie palenia wybrać?

Jakie tabletki na rzucenie palenia wybrać?

10 czerwca, 2020 Wyłączono przez MWsz

O swoje zdrowie warto dbać każdego dnia. Palenie papierosów jest czynnikiem wpływającym na powstanie nowotworu. Dowiedz się jak działają tabletki na rzucenie palenia.

Jak działają tabletki na rzucenie palenia?

Leki na pozbycie się tego nałogu zazwyczaj działają na zasadzie zastępowania szkodliwych substancji w organizmie. W ich składzie znajdziemy naturalne składniki, które mają działanie podobne do nikotyny. Pobudzany jest w ten sposób układ nerwowy. Blokuje ona receptory w mózgu, powodując niechęć do palenia papierosów. Tabletki na rzucenie palenia są bezpieczne dla naszego zdrowia. Jednak warto przed ich zażywaniem skonsultować się z lekarzem.

nicorette freshmint gum 4 mg 105 sztuk

Jakie tabletki na rzucenie palenia wybrać?

Na rynku istnieje wiele producentów tworzących leki na pozbycie się tego nałogu. Aby wybrać skuteczny lek należy zapoznać się z jego składem. Najlepiej jeśli będzie on pochodzenia naturalnego. Najczęściej stosowana jest cytyzyna. Pozwala ona na oczyszczanie organizmu z nikotyny. Cały proces powoduje niwelowanie nawyku i niechęć do palenia. Leki te należy zażywać zgodnie z zaleceniami na ulotce oraz lekarza. Dawka powinna zmniejszać się w czasie kuracji antynikotynowej.

Rzucenie palenia niesie wiele korzyści dla naszego organizmu. Już po kilku tygodniach możesz czuć się znacznie lepiej, a Twoja kondycja poprawi się.