Jerzy Vetulani – jakie dzieła warto przeczytać?

Jerzy Vetulani – jakie dzieła warto przeczytać?

1 czerwca, 2021 Wyłączono przez MWsz

W pędzie każdego dnia nie zastanawiamy się jak działa nasza świadomość oraz całe struktury naszego mózgu. Warto zatem dowiedzieć się na ten temat nieco więcej za sprawą książek. Jerzy Vetulani to twórca wybitny w tej kwestii. Sprawdź!

Kim był Jerzy Vetulani?

Jeśli do tej pory nie słyszeliście nigdy o tym kim był Jerzy Vetulani to już spieszymy z wyjaśnieniami. Otóż był on wybitnym profesorem na Uniwerystecie Jagielońskim w Krakowie. Ponadto specjalizował się w psychofarmakologi, neurobiologi, i biochemice. W tym zakresie opublikował kikaset prac naukowych, które zrewolucjonizowały świat nauki. Oprócz działalności jako propagator nauki, Vetulani był również osobą działającą na rzecz całego społeczeństwa. Był członkiem NSZZ „Solidarność”, a także kandydował w wyborach samorządowych w Krakowie. Jego życie było pełne kontrastów, ale samo nadawałoby się na niezwykłą opowieść.

5e819749f04a5

Najciekawsze książki Jerzego Vetulaniego

Przeglądając internet, a także według naszych czytelników – do najlepszych pozycji książkowych zaliczyć możemy przede wszystkim „Sen Alicji, czyli jak działa mózg”. Jerzy Vetulani napisał również książki pt. „Neuroerotyka. Rozmowy o seksie i nie tylko”, „Ćwiczenia duszy, rozciąganie mózgu”, „A w konopiach strach” czy „Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg”. Jego prace uznawane są za wybitne nie tylko ze względu na warstwe merytoryczną, ale również formę jej przekazania. Treść z łatwością przyswoi każdy czytelnik, który chce dowiedzieć się więcej na temat tego jak działa jego mózg.