Kadzidełka pyłkowe – co warto o nich wiedzieć?

Kadzidełka pyłkowe – co warto o nich wiedzieć?

18 lutego, 2021 Wyłączono przez A S

Szukasz sposobu na relaks, który z łatwością wykorzystasz w zaciszu własnego domu? Doskonałym wyborem będą na przykład kadzidełka pyłkowe. Sprawdź co warto o nich wiedzieć i jak najlepiej je wykorzystać!

Czym tak naprawdę są kadzidełka pyłkowe?

Już kilka tysięcy lat temu, Hindusi zaczęli tworzyć wyjątkowe kadzidła. Wierzyli bowiem w mistyczną moc dymu, który miał „oczyszczać” przestrzeń ze złej energii. Wykorzystywano do tego wonne rośliny, takie jak różnego rodzaju kwiaty i zioła, a także zmielone drzewa czy żywicę, tworząc pastę formowaną w stożek lub patyczek, która podczas spalania wydzielała wonny dym. Ich technikę, która nazywana była „masala” wykorzystuje się do dziś, tworząc wysokiej jakości kadzidełka pyłkowe. Kadzidła mają właściwości aromaterapeutyczne, dzięki czemu doskonale sprawdzą się po długim, ciężkim dniu, czy kiedy będziesz chciał stworzyć w swoim domu egzotyczny, tajemniczy i niepowtarzalny klimat.

Inne sposoby na relaks we własnym domu

Jeśli samo odpalenie pachnącego kadzidełka Ci nie wystarczy, możesz do tego przygotować sobie gorącą kąpiel z olejkami eterycznymi (np. lawendowym), czy poczytać ulubioną książkę. Kiedy jesteśmy dość mocno zestresowani warto również wypić napar z melisy lub rumianku. Doskonałym sposobem na relaks jest również joga i medytacja. Podczas ich praktykowania z powodzeniem możemy wykorzystać wspomniane wcześniej kadzidełka pyłkowe. Poprawią one naszą zdolność skupienia się wyłącznie na sobie i swoim ciele. Wybierz spośród gotowych zapachów, takich jak Joga, Mantra czy Nirvana i oddaj się obezwładniającemu odpoczynkowi.