Kaftan męski, czyli karnawał w tureckim stylu

Kaftan męski, czyli karnawał w tureckim stylu

9 stycznia, 2019 Wyłączono przez SP

Karnawał w pełni i zapewne wielu z naszych czytelników wybierze się na bale przebierańców. Tym z panów, którzy w upodobaniu do stylu tureckiego towarzyszą swoim partnerkom, polecamy prosty sposób na przebranie karnawałowe: kaftan męski w stylu osmańskim.

Jak wygląda kaftan męski?

Kaftan męski został uszyty na wzór tych, które można zobaczyć na portretach wielkiego sułtana Sulejmana. Łączy w sobie szlachetny kontrast: czerń i złoto. To właśnie w kolorze drogocennego kruszcu zostały wykonane aplikacje i ozdoby wieńczące ten element garderoby. Kaftan uszyto z bawełny i aksamitu, które wprowadzają kolejne zestawienie skrajności: matowej i błyszczącej tkaniny. Tak prosty i pełen przepychu jednocześnie będzie pasował na każdego mężczyznę, bo został pomyślany jako rozmiar uniwersalny.

kaftan męski

Z czym zestawić kaftan męski na bal przebierańców?

Aby stworzyć pełen strój w stylu wielkiego sułtana, w którym będzie można zrobić furorę na karnawałowym balu przebierańców, warto uzupełnić go o kilka dodatków. Dobrze będzie komponował się z turecką czapką, luźną, najlepiej jedwabną koszulą i luźnymi spodniami oraz butami wyszywanymi cekinami. Do tego koniecznie obfita męska biżuteria: na przykład sygnet czy bransolety oraz wyrazisty pas. To sprawi, że kaftan męski stanie się pełnowartościowym przebraniem karnawałowym.

współczesny turecki kaftan męski

Gdzie kupić kaftan męski?

Kaftan męski, o którym mówimy w tym artykule, dostępny jest na stronie sklepu z akcesoriami orientalnymi Ottomania. Warto się spieszyć z jego zakupem, ponieważ dostępna jest limitowana liczba egzemplarzy! Fani tureckich klimatów nie mogą przegapić takiej okazji do przebrania się na bal: https://ottomania.pl/produkt/kaftan-sultana-sulejmana-2/