Kąpiel noworodka – najważniejsze informacje

Kąpiel noworodka – najważniejsze informacje

9 października, 2019 Wyłączono przez MS

Jedną z podstawowych, pielęgnacyjnych czynności, o które musimy zadbać posiadając dziecko jest kąpiel noworodka. Czynność ta bywa stresująca, szczególnie dla młodych mam, które dopiero uczą się, w jaki sposób dbać o higienę swojego maluszka, tak aby nie zrobić mu przy tym żadnej krzywdy. Właśnie dlatego w dzisiejszym wpisie, chcielibyśmy podpowiedzieć Wam, jakie akcesoria warto posiadać, by kąpiel dziecka przebiegała przyjemniej i sprawniej, a także jaka powinna być odpowiednia temperatura wody podczas kąpieli. Jeśli jesteście ciekawi, to serdecznie zapraszamy!

Kąpiel noworodka – niezbędne akcesoria

Przygotowując się dKąpiel noworodka to jedna z podstawowych czynności, o które powinniśmy się zatroszczyć posiadając małe dzieckoo kąpieli noworodka przede wszystkim należy zaopatrzyć się w wanienkę. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup modelu ze specjalnym, antypoślizgowym spodem, który uniemożliwia przesuwanie się wanienki, w trakcie mycia dziecka. Kolejnymi niezbędnymi rzeczami są przewijak, rożek lub ręcznik, a także bawełniane waciki kosmetyczne. Z pewnością przyda się również termometr do sprawdzania temperatury wody, a także miseczka przeznaczona na wodę do mycia twarzy. Warto kupić również myjkę, wykonaną z delikatnej bawełny.

Jaka powinna być odpowiednia temperatura wody do kąpieli dziecka?

Temperatura, w jakiej powinna odbywać się kąpiel noworodka, nie powinna przekraczać 37 st. C. Jednak temperatura wody to nie wszystko na co powinniśmy zwrócić uwagę. Bardzo ważna jest również temperatura jaka panuje w pokoju, w którym kąpiemy naszego maluszka. Powinna wynosić ona od 22 do 24 st. C, dzięki czemu dziecko będzie czuło się bezpiecznie.