Kitesurfing sprzęt – jakie akcesoria na początek?

Kitesurfing sprzęt – jakie akcesoria na początek?

10 czerwca, 2021 Wyłączono przez A S T A

Jako sport, kitesurfing staje się w Polsce coraz popularniejszy. Nic dziwnego – pozwala na jeszcze bliższy kontakt z naturą, a przy tym na zaznanie sporej dawki adrenaliny. Coraz więcej osób wpisuje też w wyszukiwarkę kitesurfing sprzęt poszukując akcesoriów niezbędnych do jego uprawiania. W jakie elementy bezwzględnie trzeba się wyposażyć, aby było to możliwe?

Kitesurfing sprzęt, czyli niezbędne oprzyrządowanie na początek

Rozpoczynając przygodę z tym sportem trzeba wyposażyć się (lub wypożyczyć) kilka przyrządów. Jest to przede wszystkim kite, czyli latawiec pozwalający na poderwanie się z wody. Niezbędna jest oczywiście także deska, przy czym trzeba odpowiednio ją wybrać w zależności o kilka kryteriów, w tym masę ciała. Kitesurfing sprzęt to dodatkowo trapez pozwalający na podpięcie oraz strój z funkcją termoizolacyjną.

pexels apg graphics 1599918

Deska dla początkujących

Na samym początku przygody z tym sportem trzeba zwrócić szczególną uwagę na deskę. Rozmiary wahają się w przedziale od 120 do 160 cm długości oraz zazwyczaj do 45 cm szerokości. Przykładowo osoba ważąca 70 kg, powinna wybrać model do około 120 cm długości i około 40 cm szerokości. Warto jednak skonsultować się w tym zakresie z profesjonalistą.

Jak widać poszukując produktów w kategorii kitesurfing sprzęt trzeba pamiętać o kilku różnych elementach wyposażenia, aby móc uprawiać ten sport bezpiecznie i przyjemnie.