Klocki hamulcowe do roweru – na jakie się zdecydować?

Klocki hamulcowe do roweru – na jakie się zdecydować?

9 kwietnia, 2021 Wyłączono przez PiGl

Zastanawiasz się jakie klocki hamulcowe do roweru będą odpowiednie? Jest to jeden z ważniejszych jak nie najważniejszych części całego układu hamulcowego w rowerze, dlatego warto się głębiej zastanowić przed zakupem. Jest to komponent bardzo eksploatowany, co za tym idzie często się zużywa i wymaga dość regularnej wymiany jeśli często korzystamy z roweru.

klocki hamulcowe do roweru - kolarz

Rodzaje klocków hamulcowych

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów klocków hamulcowych do roweru. Każdy z nich jest przystosowany do określonych potrzeb użytkownika. Na początku warto zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami i stylem jazdy, a później przejść do zakupu. A więc na rynku znajdziemy m.in:

  • metaliczne – są bardziej narażone na eksploatację, ale z kolei zapewniają dużą siłę hamowania,
  • żywiczne – nie zużywają się tak bardzo jak metaliczne, natomiast ich siła hamowania jest słabsza,
  • półmetaliczne – najczęściej wybierane przez klientów ze względu na pozytywne cechy, klocków żywicznych oraz metalicznych, które są zawarte w tym typie klocków.

Jaką markę tych komponentów hamulcowych wybrać?

W sklepach znajdziemy bardzo szeroki wybór klocków hamulcowych do rowerów. Na rekomendacje zasługują klocki firmy EBC Brakes, które cechują się wysoką jakością i konkurencyjnymi cenami. W ich ofercie są trzy mieszanki klocków, które są dostosowane do potrzeb klientów i pasują do każdego układu hamulcowego. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie producenta EBC Brakes.