Plotery Craftowe – do czego służą?

Plotery Craftowe – do czego służą?

9 kwietnia, 2021 Wyłączono przez KKn

Zajmujesz się tworzeniem ręcznych dekoracji, kartek okolicznościowych i szeroko pojętego DIY? Plotery Craftowe to technologia, która z pewnością przypadnie Ci do gustu, a Twoja praca nabierze zupełnie nowego wymiaru! Nie słyszałeś nigdy wcześniej o takich urządzeniach? W tym artykule dowiesz się do czego służą i jak je wykorzystać!

Spis treści

Plotery Craftowe – zastosowanie

Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej samej definicji tych urządzeń. Plotery Craftowe, mówiąc językiem potocznym, to takie zaawansowane drukarki, jednak z dużo większymi możliwościami – nanosi obrazy i grafiki na dużo większe powierzchnie papieru, posiadają opcje grawerowania oraz laserowego wycinania. Dużą różnicą od normalnej drukarki jest to, że w ploterach możemy używać różnorodnych materiałów, a nie jedynie papieru np. materiały, folie, a nawet drewniane, czy metalowe elementy – w zależności od wybranego modelu. Przybliżając jeszcze trochę terminologii, warto wiedzieć, iż czynność jaką wykonują plotery nazywa się plotowaniem, a to co drukujemy za ich pomocą, możemy określić wyplotem.

DreamOn 800

Jakie funkcje mają Plotery Craftowe?

W zależności od modelu i marki mogą się te funkcje różnić, jednak Plotery Craftowe mają ogrom różnorodnych funkcji. Możesz za ich pomocą wycinać różne kształty w materiałach, tłoczyć zdobienia i ornamenty, dodatkowo polter wtłoczy specjalną folię do złoceń. Istnieje możliwość szkicowania specjalnymi pisakami na materiałach (o grubości max 5 mm), dzięki temu urządzeniu także wygrawerujesz sentencje, czy dedykację lub napis. Dodatkowo ploter często posiada funkcję cięcia głębokiego, zazwyczaj grubość do 2 mm w zależności od modelu.