Koktajle z awokado – dlaczego warto je pić

Koktajle z awokado – dlaczego warto je pić

3 sierpnia, 2021 Wyłączono przez J M

Fala zdrowego odżywiania i tworzenia własnoręcznych koktajli w domu znowu przewinęła się przez Polskę. Przez siedzenie w domu i koronę ludzie zaczęli martwić się o swoje zdrowie i zaczęli szukać ciekawych i sprawdzonych przepisów do domu. Dzisiaj mamy kilka ciekawych i prostych pomysłów na koktajle z awokado. To zdrowy i pyszny produkt, który swoją kremową konsystencją zdobył już serca milionów ludzi. Połączenie smaku i wartości odżywczych czyni go idealnym składnikiem do przepisów. Sprawdźcie, dlaczego warto pić przysmaki z tym owocem.

thought catalog EMX1eJ1BcgU unsplash

Koktajle z awokado – dawka zdrowia i witamin

Dla wielu znane jest awokado głównie dzięki swoim zdrowotnym właściwościom. Posiada spore ilości tłuszczów nienasyconych, które wpływają pozytywnie na ciśnienie tętnicze i zdrowie. Jest też idealnym sposobem na niedobory witamin z grupy B, C, A i E. Koktajle z awokado to prawdziwa bomba smaku i witamin, dlatego warto go przyrządzać. Trzeba jednak pamiętać, że ma ono ogromną ilość kalorii, jednak potrafi być bardzo syte. Połówka wystarczy do koktajlu, aby był pełen przez kilka godzin.

hitoshi namura ePsIKxISjNU unsplash

Jak przygotować takie smakołyki?

Wariacji i możliwości jest tutaj wiele, jednak trzeba pamiętać, że praktycznie każde koktajle z awokado są proste i szybkie w przygotowaniu. Najważniejszy jest owoc i dodatki jakie chcemy tutaj wykorzystać. Konieczny będzie oczywiście blender do przygotowania tego wszystkiego.