Konserwacja parasola ogrodowego

Konserwacja parasola ogrodowego

18 czerwca, 2019 Wyłączono przez KB

Co kilka tygodniu warto zdjąć z parasola ogrodowego poszycie i wyczyścić je. Można do tego celu użyć wody z mydłem, jak również istnieją specjalne środki do tego przeznaczone. Specjalistyczne preparaty do konserwacji parasola ogrodowego można nabyć w sklepie z artykułami chemicznymi.

Czym myć parasol ogrodowy?

Niezależnie od tego jakiej substancji użyjemy, należy ją nałożyć miękką szczotką z tkliwą delikatnością. A następnie spłukać wężem ogrodowym i pozostawić do wyschnięcia. Takie działanie spowoduje, że parasol zostanie natychmiast odświeżony i jego wygląd natychmiast się poprawi.
Mycie parasola ogrodowego należy powtarzać stosunkowo często, by mieć pewność, że będzie cały czas wyglądał estetycznie i konserwacja parasola ogrodowego się powiedzie.

Jak wygląda konserwacja parasola ogrodowego jeśli naderwana jest tkanina?

Nawet jeśli parasol ogrodowy jest zadbany i regularnie konserwowany, to może pojawić się na nim uszkodzenie. Uszkodzenia bywają bardzo różne. Warto pamiętać, że większość z nich można szybko i bezproblemowo załatać, tak by nie było nic widać. Wcale nie trzeba wymieniać całego poszycia parasola! Naderwanie nie musi się równać nowym wydatkom. Przerwany szew można zaszyć zwyczajnie igłą i nitką. Takie łatanie w ogóle nie będzie widoczne i nie będzie rzucało się w oczy. Do pęknięć można użyć zestawu naprawczego w postaci bezbarwnej łaty samoprzylepnej. Zestaw naprawczy to zestaw wodoszczelny. Cechuje się wytrzymałością jak również elastycznością. Dodatkowo jest odporny na promienie słoneczne i nie będzie blakł. Więcej o parasolach ogrodowych dowiesz się tutaj:  https://www.litexgarden.pl/konserwacja-parasola-ogrodowego

czerwony parasol ogrodowy