Kosmetyki spa – naturalne i antyoksydujące

31 października, 2019 Wyłączono przez JP

Uzdrowiska i ośrodki zajmujące się kompleksową odnową całego ciała cieszą się ogromną popularności wśród znaczącego grona pań i panów. Możliwość zażycia choć odrobiny relaksu kusi zarówno mieszkańców wielkich miast, jak i tych, którzy na co dzień obcują z naturą.

Jakie produkty najlepiej się sprawdzą?

Niezależnie od typu skóry, wieku i preferencji, każdemu z nas, od czasu do czasu, przydaje się odrobina rozkoszy, odpowiedniej pielęgnacji i ochrony, którą zapewnić może jedynie siła natury. Właśnie dlatego kosmetyki spa powinny odznaczać się wysoką jakością, gdyż ich celem jest dogłębne oczyszczenie ciała z toksyn i zanieczyszczeń oraz poprawa jej sprężystości.
Kosmetyki spa - jakie wybrać?

Kosmetyka spa – jakie wybierać?

Na rynku spotkać można kosmetyki spa pozwalające na mechaniczne złuszczanie naskórka. Najczęściej w formie peelingu lub soli, które, poprzez pocieranie, pozwalają na usunięcie martwej skóry. Tego typu produkty powinny posiadać silne właściwości antyoksydacyjne. Taką ochronę zapewniają przeciwutleniacze, których obecność chroni przed powstawaniem wolnych rodników. Prym będą wiodły tutaj silne oleje eteryczne, oliwy pozyskiwane naturalnie (które rozpuszczają zanieczyszczenie połączone z produkowanym przez skórę łojem). Warto również zauważyć, że kosmetyki spa w sposób naturalny i znacznie bardziej skuteczny niż w przypadku produktów drogeryjnych (zawierających parabeny i preparaty z dodatkiem SLS) przygotowują skórę na kolejne dni wypełnione stresem i walką z zanieczyszczeniem oraz stopniowym procesem starzenia skóry.