Kozaki Venezia – epitoma włoskiej elegancji

Kozaki Venezia – epitoma włoskiej elegancji

27 września, 2017 Wyłączono przez GZ

Kozaki Venezia – w czym rzecz?

Kozaki to temat na długie jesienno-zimowe wieczory. To taki żart. Bo kozaki to również doskonały temat na zimowe i jesienne dni – solidne buty, które pomagają przetrwać ciężkie okresy. Dzisiaj chcemy o nich właśnie trochę porozmawiać.

Coś więcej o marce…

kozaki w powietrzu - napowietrzna VeneziaVenezia to marka, która w swojej nazwie chciała odwołać się do jednego z bezsprzecznie najlepiej znanych i dobrze kojarzonych włoskich miast – Wenecja to miejsce, którego siłą jest przede wszystkim atmosfera, swoisty vibe, którego nie znajdziesz nigdzie indziej. Podobnie własnie produkty Veneziakozaki ale również inne rodzaje obuwia – są niejako podszyte tą atmosferą, chęcią robienia rzeczy, które będą dostępne, ale będą wzbogacały życie codzienne o pewien charakterystyczny smak, niekoniecznie minimalistyczny, chociaż wiele zależy od szerszej kompozycji i dobrania – w tym przypadku – reszty ubrania.

Na czym polega włoska estetyka?mocno do ziemi kozaki - również Venezia

Włoska estetyka kojarzyć się może z wyrazistością. Jeśli kolor, to raczej z połyskiem, niż matowy. Jeśli tonacja, to raczej stawiamy na wyraźność, a niekoniecznie na dyskrecje, unikamy jednak kiczu – chyba że świadomie go przywołujemy. Materiały – solidne, ale jednocześnie eleganckie. Właśnie, elegancja – w sporze pomiędzy casual czy nawet smart casual a elegancją, akcenty takie jak kozaki Venezia będą stały raczej po stronie elegancji, która może być sposobem na codzienność. Oczywiście mówimy tu o pewnej wybiórczej i mocno uogólnionej konstrukcji reprezentującej i w niedoskonały sposób podsumowującej włoską stylistykę, niemniej jednak pewne akcenty pozaznaczaliśmy.

Zanim zapamiętasz!

Nie chcemy jednak, żeby podziały a w szczególności dystanse, np. włoskiego stylu i obuwia, nawet jeśli chodzi o produkty zaledwie odwołujące się do włoskiego stylu i czerpiące z niego inspirację, oddzielić od stylu luźniejszego, nadającego się na niezobowiązujące wyjścia. To jest kwestią indywidualnego eksperymentu oraz budowania własnej szafy. Zapraszamy do odważnego sięgania po tak zdecydowane akcenty, jak np. kozaki właśnie – m.in. marki Venezia – jak również po przedmioty lżejsze i bardziej luźne. Zapraszamy serdecznie! Na pewno nie pożałujecie Państwo zajrzenia na stronę!