Meble do łazienki – wprowadzenie do problematyki

Meble do łazienki – wprowadzenie do problematyki

3 października, 2017 Wyłączono przez GZ

Meble do łazienki to się wydaje banał – ale wcale takie nie jest. Poniżej przedstawimy parę powodów, w artykule kierowanym głównie do osób, które z remontami nie miały do tej pory zbyt wiele do czynienia, uzasadniających, dlaczego nad tym właśnie punktem mieszkaniowego makeover’u powinniśmy się zawsze pochylić ze szczególną uwagą. Zaczynamy!

Meble do łazienki – kwestia trwałości

zapraszamy do łazienki - oto meblePrzede wszystkim – trwałość. Porządne meble do łazienki muszą być szczególnie trwałe – a to bowiem w łazience zwykle, na co dzień, panują warunki ekstremalne – jest to po prostu mały tropik i to nie przez cały czas, ale również obecne są zmiany temperatur – raz jest to temperatura względnie wysoka od ciepłej wody napuszczonej do wanny, a innym razem jest to niska temperatura od wietrzenia i próby ustanowienia takich warunków, w których będzie możliwe wysuszenie czegokolwiek. Ponadto wilgoć – to jeden z najbardziej wymagających czynników, który stanowi prawdziwą próbę dla mebelków i innych elementów wyposażenia łazienkowego.

Po drugie – przestrzeń

do łazienki można wstawić tylko najlepsze mebleŁazienki czasami bywają przestronne – to prawda. Ale z drugiej strony są to przestrzenie podobne pod pewnymi względami do kuchni – a zatem takie, które mają ściśle praktyczne zastosowanie i to kryterium jest bezlitosne. Jasne, że każdy chce mieć łazienkę, która będzie ładna – ale przede wszystkim musi ona nie wadzić w codziennych czynnościach. Urządzenie łazienki jest tym bardziej wymagające, że zwykle to jest przestrzeń mniejsza od kuchennej, więc trzeba ją tym bardziej precyzyjnie zagospodarować.

Wniosek

Wniosek jest taki, że nad meblami do łazienki trzeba się porządnie zastanowić. To nie przelewki. Raz zrobiony remont powinien nam posłużyć przez lata, a przez to powinniśmy wciągu tych lat uniknąć frustracji związanej z małymi przestrzeniami, które tylko przeszkadzają w wykonywaniu czynności, które tak inaczej powinniśmy wykonać.