Kraków Podgórze –  atrakcje

Kraków Podgórze – atrakcje

5 sierpnia, 2022 Wyłączono przez Jko

Kraków to piękne miasto. Codziennie odwiedzają je setki turystów, a w sezonie nawet tysiące. Stolica małopolski przyciąga nie tylko osoby za granicy, ale również Polaków. Dlaczego jest tak popularna? W głównej mierze dzięki dużej ilości atrakcji. Nie sposób zliczyć miejsca, które warto zobaczyć w Krakowie. Zamek królewski, Zakrzówek? Nawet mieszkańcy codziennie korzystają z walorów tego miasta, organizują sobie pikniki nad Wisłą, korzystają z kina plenerowego, chodzą na długie spacery w okolicach zamku czy podziwiają dziki Zakrzówek, który nazywają polską Chorwacją. Jeśli planujesz dokładnie zwiedzić Kraków, warto podzielić sobie miasto na kilka rejonów i odkrywać je po kolei. Teraz skupmy się na Krakowie Podgórze i atrakcjach w tamtej okolicy.

pexels adam borkowski 4246533

Podgórze – co warto zobaczyć?

Jeśli zastanawiasz się, jakie w Krakowie Podgórze atrakcje znajdziesz, to śpieszymy z odpowiedzią. Jednym z ciekawszych miejsc jest park Bednarskiego, który znajduje się w samym sercu tej dzielnicy. Park Bednarskiego powstał na dnie dawnego kamieniołomu. Zaprowadzą cię tam kolorowe schody, które są kolejną atrakcją Krakowa Podgórze. Na ulicy Tatrzańskiej znajdują się słynne krakowskie Tęczowe Schody, które składają się z 55 schodów pomalowanych na różne kolory. Jest to miejsce warte zrobienia fotki! Warto również zobaczyć Wzgórze Lasoty z Kościołem św. Benedykta i z Fortem św. Benedykta oraz Kopiec Kraka, na którym możesz odpocząć i podziwiać panoramę Krakowa. Kraków Podgórze atrakcje to niekończąca się lista miejsc, które musisz zobaczyć.

Czym dojadę na Podgórze?

Stolica małopolski jest dobrze skomunikowana. Do wszystkich atrakcji w Krakowie Podgórze dojedziesz tramwajem, a dokładniej liniami : 8, 9, 10, 11, 13, 19, 20, 24, 50, 73, 74. Niektóre atrakcje znajdują się blisko siebie, więc można dojść do nich pieszo. Wszystko zależy jaki środek komunikacji preferujesz.