Kredyty w Polsce: na co tak często pożyczamy?

Kredyty w Polsce: na co tak często pożyczamy?

16 listopada, 2018 Wyłącz przez PK

Dane pokazują, że coraz więcej Polaków decyduje się na kredyty gotówkowe. Tylko w zeszłym roku liczba wziętych pożyczek przekroczyła 7 milionów. Skąd bierze się ta tendencja? Na co najczęściej pożycza statystyczny Polak? Postawiliśmy to sprawdzić.

Dlaczego Polacy tak często pożyczają?

Do polskich kredytobiorców zaliczają się w większości młodzi ludzie, żyjący w dużych miastach, którzy próbują stworzyć własny kąt, inwestują w edukację swoich dzieci lub po prostu lubią korzystać z życia, wydając pieniądze ponad stan. Okazuje się, że na chwilę obecną średnio co drugi dorosły mieszkaniec naszego kraju ma jakiś kredyt. Bardzo ciekawe jest to, że wśród kredytobiorców znajduje się praktycznie tyle samo kobiet, co mężczyzn.

Na co Polacy biorą kredyty?kredyty konsumpcyjne

Jak się okazuje kobiety decydują się najczęściej na kredyty gotówkowe. Polki najczęściej pożyczają pieniądze głównie na zakup sprzętu RTV i AGD, a także samochodów. Często kredyty wynikają również z konsumpcyjnego stylu życia. Wśród mężczyzn przeważają natomiast kredyty hipoteczne. Mężczyźni, jak głowy rodziny zajmują się wszelkimi formalnościami związanymi z wzięciem pożyczki. Rosnąca liczba branych kredytów bardzo często wiąże się z licznymi, kuszącymi nowinkami technologicznymi i różnymi wielkogabarytowymi sprzętami RTV.