Księża na księżyc Piotr Pawlukiewicz – wyjątkowa lektura nie tylko dla wierzących

Księża na księżyc Piotr Pawlukiewicz – wyjątkowa lektura nie tylko dla wierzących

9 czerwca, 2020 Wyłączono przez KK

Jeśli szukasz ciekawej, niesztampowej lektury na letnie popołudnia lub wieczory, to dobrze trafiłeś. Książka Księża na księżyc księdza Piotra Pawlukiewicza to wyjątkowo trafne spostrzeżenia i ciekawe przemyślenia duchownego na temat aktualnej sytuacji w kościele katolickim. Warto przeczytać!

O czym jest książka Księża na księżyc Piotra Pawlukiewicza?

Księża na księżyc Piotr Pawlukiewicz to wybitna lektura, w której duchowny przygląda się aktualnej sytuacji i relacjach pomiędzy księżmi a katolikami. Jaka jest sytuacja polskich księży? Czy wszyscy z nich jeżdżą nowymi samochodami, prosto z salonów? Czy czas wolny spędzają z innymi duchownymi na „branżowych” wydarzeniach czy może skupiają się na modlitwie, lekturze i samotnym rozmyślaniom? Ksiądz Piotr Pawlukiewicz w swojej ostatniej książce pokazuje, że wcale nie trzeba nosić sutanny, aby być bohaterem, a księża podobnie jak ludzie, nie są świętymi. Mają swoje wady i zalety, jedni preferują spokojniejszy i skromny styl życia, inni chcą się bogacić i lubią otaczać się drogimi przedmiotami. W książce Księża na księżyc Piotr Pawlukiewicz, zastanawia się również, jaki powinien być „najlepszy ksiądz” i jakimi cechami powinien się odznaczać.

księża na księżyc piotr pawlukiewicz to lektura dla wszystkich

Dlaczego warto sięgnąć po tę lekturę?

Książka Księża na księżyc księdza Piotra Pawlukiewicza opowiada o bardzo aktualnej sytuacji, bowiem wielu ludzi odchodzi obecnie od kościoła lub podają się za tzw. wierzących niepraktykujących. Duchowny uczy czytelnika, że sam powinien być otwarty i potrafić samemu ocenić co jest dobre, a co złe. Ponadto, podkreśla, że w Kościele nie powinny istnieć tematy tabu, jeśli ktoś zadaje pytanie, powinien także uzyskać na nie odpowiedź.