Stypendium dla niepełnosprawnych – zasady przyznawania

Stypendium dla niepełnosprawnych – zasady przyznawania

10 czerwca, 2020 Wyłączono przez MW

Studia to jedne z najważniejszych etapów w życiu każdego człowieka. Coraz więcej osób podejmuje się tych starań, aby zdobyć cenne wykształcenie wyższe, które pomoże w znalezieniu wymarzonej pracy. Jednak to nie wszystko. Wiele uczelni, w tym Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości oferuje dodatkowe przywileje czy pomoce. Jednym z nich jest stypendium dla niepełnosprawnych, które daje ogromną szanse dla wielu studentów. Jak się o nie ubiegać? Sprawdź!

stypendium dla niepełnosprawnych

Kto może starać się o stypendium dla niepełnosprawnych?

To ogromna szansa, którą warto wykorzystać. Stypendium dla niepełnosprawnych jest przyznawane każdemu studentowi, który posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Jednak dokument ten musi musi być potwierdzeniem od zespołu orzekającego lub lekarza orzecznika ZUS. Co istotne, powinny tym się znaleźć informacje o zaliczeniu studenta do jednej z grup inwalidzkich a także stałej lub długotrwałej niezdolności do pracy. Na takie podstawie jest przyznawana ta pomoc finansowa. Stypendium nie jest przyznawane studentowi, który uzyskał tytuł za granicą.

Stypendium dla niepełnosprawnych – stawki

Tak naprawdę wysokość przyznawanego stypendium dla niepełnosprawnych jest określane na podstawie orzeczonego stopnia niepełnosprawności. Wymieniamy lekki, umiarkowany oraz znaczny stopień niepełnosprawności. To własnie na tej podstawie przyznaje się stypendium dla danego studenta. Pomoc taka jest przyznawana na rok akademicki na specjalny wniosek studenta. Do takiego wniosku należy dołączyć aktualne orzeczenie o niepełnosprawności albo o stopniu niepełnosprawności.