Jakie lampy łazienkowe nad lustro będą odpowiednie?

Jakie lampy łazienkowe nad lustro będą odpowiednie?

7 stycznia, 2021 Wyłączono przez PiGl

W każdej łazience powinno znajdować się lustro, które powinno być odpowiednio doświetlone. Jest to element dekoracyjny jak i funkcjonalny ze względu na naszą codzienną higienę. Lampy łazienkowe nad lustro powinno być dodatkowym źródłem doświetlenia oprócz głównego wychodzącego z pomieszczenia. Do wyboru mamy też inne warianty spośród, których możemy wybierać np. lustra z wbudowanym doświetleniem. Niemniej jednak opcja lamp łazienkowych jest dużo korzystniejsza ze względu na lepszej jakości światło, które sami dobierzemy niezależnie od lustra.

Montaż lampy łazienkowej nad lustrem

Aby prawidłowo zamontować wiszącą lampę łazienkową nad lustrem, powinniśmy upewnić się o stabilności całego oświetlenia. Warto wspomnieć o dopasowaniu wysokości lampy do naszego wzrostu. Prawidłowa wysokość powinna opiewać się na około 10 cm ponad naszą głową. Nie powinniśmy montować lampy obok lustra na ścianie, ponieważ powoduje to nierównomierne oświetlenie. Co wpływa niekorzystnie na nasz wzrok.

pexels jonathan borba 3316926

Jak dobrać prawidłowe światło ze względu na moc oświetlenia?

Aby wybrać odpowiednie lampy łazienkowe nad lustro ze względu na moc doświetlenia, powinniśmy wybrać opcję z optymalną liczbą lumenów czyli jednostek strumieni światła. Jeśli chodzi o pomieszczenie łazienkowe najbardziej odpowiednim wyborem będzie od 200 do 500 lm. Jeśli chodzi natomiast o barwę światła w przypadku ledów najbardziej optymalna będzie temperatura barwowa w przedziale 3600-4000 kelwinów.