Łańcuszek komunijny – pamiątka na całe życie

Łańcuszek komunijny – pamiątka na całe życie

26 czerwca, 2017 Wyłączono przez KF

Zbliża się Komunia Święta bliskiej Ci osoby z rodziny? Niezależnie od tego, czy to chłopiec czy dziewczynka łańcuszek komunijny będzie świetnym pomysłem na prezent. Jest uniwersalny i wspaniale nadaje się na upominek, który będzie towarzyszył osobie przystępującej do Sakramentu przez wiele lat lub nawet przez całe życie.

Jaki wybrać łańcuszek komunijny?

Łańcuszek komunijny dla dziewczynki
Najczęściej wybierane łańcuszki są wykonane ze złota. Tradycyjnie właśnie takie łańcuszki są ofiarowane na tą okazję. Złoto uznaje się za najcenniejszy kruszec i jest ono chętnie wybierane z racji na swoją wysoką wartość. Zazwyczaj łańcuszek komunijny wyróżnia się tym, że do niego dołączona jest zawieszka przedstawiająca symbole chrześcijańskie. Ma to symbolizować fakt, że religia jest ważna w życiu człowieka. Noszenie takiego medalika wskazuje jednoznacznie na wiarę, którą się wyznaje.

Komplety z łańcuszkiem na Komunię

Na rynku dostępny jest szeroki wybór łańcuszków komunijnych. Są one wykonane ze złota o różnych próbach. Nietrudno znaleźć całe zestawy, które zawierają łańcuszek, medalik lub wisiorek. Dodatkowo, jeśli obdarowana ma zostać dziewczynka, komplety zawierają często kolczyki. Łatwo trafić również na komplety z łańcuszkiem, które są przeznaczone na prezent na Pierwszą Komunię lub Chrzest Święty. Zazwyczaj zestawy te są podobne, jednak czasami komplety na Chrzest są przeznaczone wyłącznie dla małych dzieci. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ łańcuszek może być zbyt krótki do noszenia przez dorosłą osobę, a kolczyki zbyt małe.

Złoty łańcuszek komunijny

Łańcuszek komunijny zazwyczaj jest w zestawie z medalikiem
Koniecznie wybieraj złoto wysokiej jakości, abyś miał pewność, że będzie ono trwałe oraz, że będzie wyglądać w oczekiwany przez Ciebie sposób. Często na rynku można natknąć się na złoto o niskiej próbie. Można to zazwyczaj rozpoznać już gołym okiem, ponieważ nie wygląda ono atrakcyjnie. Grubość i długość łańcuszka również mają znaczenie. Warto zawsze wybrać dłuższy łańcuszek komunijny, aby mieć pewność, że gdy dziecko dorośnie nadal będzie mogło go nosić. Z kolei grubość i splot łańcuszka jest sprawą indywidualną. Cienkie łańcuszki są subtelne i znacznie bardziej uniwersalne, jednak są bardziej narażone na przypadkowe zerwanie lub uszkodzenie.

Łańcuszek komunijny znajdziesz w sklepie:
MCH Biżu
tel: 660 296 933
e-mail: biuro@mchbizu.pl