Leasing dla firm na ryczałcie – co warto o nim wiedzieć?

Leasing dla firm na ryczałcie – co warto o nim wiedzieć?

26 października, 2020 Wyłączono przez RG

Jeśli prowadzisz firmę ryczałtową i chcesz wziąć leasing to ten wpis jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim wiele przydatnych informacji, na temat tego jak wygląda leasing dla firm na ryczałcie. Życzymy miłej lektury!

Co wyróżnia leasing dla firm na ryczałcie?

Firmy będące na ryczałcie nie ewidencjują kosztów, pomimo tego że z racji prowadzenia przedsiębiorstwa je generuje. Przychody tego typu firm również nie są znane, dlatego leasingodawcy mając do czynienia z takim przypadkiem ustalają zazwyczaj dochód jako dany % od sprzedaży. Często przyjmuje się dochód na poziomie od 15% do 30% obrotów jakie generuje przedsiębiorstwo. Wiele ryczałtowców prowadzi niewielkie biznesy – według danych które zamieszczają w Pit-28 można stwierdzić, że wykazują oni sprzedaż na poziomie 50 – 200 tysięcy złotych rocznie. Warto wiedzieć o tym, że leasing dla firm na ryczałcie, nawet pomimo jej niewielkich dochodów może dojść do skutku.

Jak wyglądają procedury uproszczone leasingu dla ryczałtowców?

Jeśli interesuje Cię leasing dla firm na ryczałcie i chcesz wziąć w leasing nowy samochód to tego typu zakup prawdopodobnie będziesz mógł sfinansować bez konieczności przedstawiania dokumentów finansowych. W większości przypadków systarczy oświadczenie sprzedaży lub dochodu na składanym wniosku. Czasami wystarczy jedynie wkład własny, w kwocie ustalonej z leasingodawcą. Jeśli chcesz kupić jednak samochód używany to tutaj leasingodawcy wymagają już zazwyczaj wyników finansowych. Przyznanie leasingu w takiej sytuacji zależeć będzie od wysokości wkładu własnego. Gorzej wygląda sprawa lesingowania maszyn, ponieważ zbyt małe dochody mogą Cię już na samym początku zdyskwalifikować. W takim wypadku ratunkiem okazać się może poręczyciel/

leasing dla firm na ryczałcie