Masaż reflektoryczny stóp – na czym polega i jakie przynosi efekty?

Masaż reflektoryczny stóp – na czym polega i jakie przynosi efekty?

10 stycznia, 2020 Wyłączono przez MS

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się masaż reflektoryczny stóp, zwany inaczej refleksoterapią. To masaż o działaniu leczniczym, którego zadaniem jest stymulowanie określonych stref oraz punktów na stopach, które odpowiadają za określone organy, narządy wewnętrzne lub części ciała. Dzięki niemu możliwe jest pobudzanie stref odruchowych narządów wewnętrznych, a tym samym poprawa ich funkcjonowania. Metoda ta może przyczyniać się także do zwiększenia odporności organizmu czy pomóc w redukowaniu zmęczenia. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam, jak wygląda taki zabieg, a także jakie są jego zalety. Serdecznie zapraszamy!

Jak wygląda masaż reflektoryczny stóp?

Przekonaj się, na czym polega masaż reflektoryczny stóp

Masaż reflektoryczny stóp opiera się na uciskaniu określonych punktów znajdujących się na stopach. Tak jak już wspomnieliśmy, punkty te odzwierciedlają odpowiednie organy, narządy czy części ciała. Dzięki uciskaniu tych punktów stymulujemy układ nerwowy i poprawiamy krążenie, tym samym prowadząc do regulowania zaburzonych funkcji organizmu czy eliminowania dolegliwości poszczególnych narządów.

Zalety masażu reflektorycznego stóp

Istnieje wiele zalet masażu reflektorycznego stóp. Przede wszystkim, refleksologia poprawia krążenie krwi w całym ciele, dzięki czemu zwiększa się dopływ tlenu oraz substancji odżywczych do poszczególnych tkanek. Posiada on również działanie detoksykujące i świetnie odtruwa organizm. Metoda ta skutecznie radzi sobie także z usuwaniem zmęczenia i osłabienia, dodając nam nowej energii. Ponadto, jak każdy masaż ma on działanie uspokajające i odprężające, co wpływa na poprawę naszej koncentracji i pozwala zachować równowagę psychofizyczną.