Maski bawełniane wielokrotnego użytku

Maski bawełniane wielokrotnego użytku

14 maja, 2020 Wyłączono przez MWsz

Obecna sytuacja pandemii zmusiła nas do zaostrzenia ochrony swojego zdrowia. Maski to już podstawa i nieodłączny element każdego wyjścia z domu. Jakie maski wielokrotnego użytku będą najlepsze?

Maski bawełniane wielokrotnego użytku-czy są skuteczne?

Eksperci zalecają zakrywanie ust i nosa, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa. Jeśli jesteśmy zarażeni, a choroba przebiega u nas bezobjawowo unikniemy w ten sposób zarażenia innej osoby. Ta z pozoru prosta metoda może uratować czyjeś życie. Maski bawełniane wielokrotnego użytku to wygodniejsza alternatywa dla zwykłych masek stosowanych w gabinetach lekarskich. Są wykonane z naturalnego materiału, który umożliwia lepszą filtrację powietrza oraz są przyjazne dla skóry. Jednak, aby były skuteczne muszą wewnątrz posiadać dodatkowy „filtr” oraz odpowiedni krój. Maski bawełniane wielokrotnego użytku warto dobrać do rozmiaru swojej twarzy. Muszą dokładnie przylegać oraz zasłaniać kluczowe strefy. Po każdym użyciu konieczne jest pranie w odpowiedniej temperaturze lub odkażenie specjalnym środkiem. Ważna jest również metoda ściągania maski z twarzy. Należy zdejmować ją wyłącznie chwytając za gumkę w okolicy uszu.

maskie wielorazowe

Gdzie kupić takie maski?

Maski bawełniane wielokrotnego użytku znajdziemy już w praktycznie w każdym sklepie odzieżowym a nawet spożywczym. Internet jest pełen nietuzinkowych wzorów i kolorów takich właśnie masek. W ten sposób możesz urozmaicić swoją stylizację, jednocześnie dbając o dobro innych.