Jak zrobić badania DNA?

Jak zrobić badania DNA?

14 maja, 2020 Wyłączono przez MWsz

W obecnych czasach wykonanie testu na ojcostwo jest bardzo łatwe. Jak zrobić test DNA? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Gdzie wykonać testy DNA?

Wiele akredytowanych laboratorium oferuje takie badania w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeśli chcesz wykonać je na własne potrzeby wystarczy wybrać ofertę tzw. testów anonimowych. Istnieje możliwość wykonania ich bez zgody matki. Zatem jak zrobić test DNA na ojcostwo? Do jego wykonania konieczne jest zdobycie próbek chemicznych, biologicznych lub przedmiotów z mikrośladami dziecka. Przed pobraniem warto skontaktować się najpierw z wybranym laboratorium, aby mieć pewność, że robimy wszystko zgodnie z wymogami. Następnie zanosimy je do wybranego miejsca. Jeśli w naszej okolicy nie znajdują się takie laboratoria możliwe jest przesyłanie próbek pocztą. Cały proces jest w pełni bezpieczny i skuteczny.

testy na ojcostwo

Testy DNA sądowe

W tym przypadku zgoda matki na wykonanie badania jest konieczna. Cały proces nie jest już wtedy anonimowy. Konieczne jest podanie danych wszystkich zainteresowanych. Sama metoda nie różni się niczym od wcześniej przedstawionego testowania. Przeprowadzana jest analiza 24 markerów, które potwierdzają lub nie ojcostwo danej osoby. Natomiast każde laboratorium zapewnia pełną poufność. Wyniki otrzymasz zazwyczaj do kilku dni roboczych od przekazania próbek. Koszt nie jest duży, a rozwieje wszelkie wątpliwości.