Materiał do zdrapek – do czego możemy go wykorzystać?

Materiał do zdrapek – do czego możemy go wykorzystać?

27 października, 2020 Wyłączono przez A S

Jeśli Twoim hobby jest własnoręczne tworzenie wyjątkowych rzeczy, na pewno spodoba Ci się profesjonalny materiał do zdrapek. Można go wykorzystać na naprawdę wiele różnych sposobów. Sprawdź nasze propozycje i wypróbuj sama!

Czym jest materiał do zdrapek?

Materiał do zdrapek to specjalna, samoprzylepna folia, która umożliwia tworzenie wyjątkowych kartek okolicznościowych, losów, czy kuponów. Arkusze tego materiału pokryte są srebrną bądź złotą, łatwą do zdrapania powierzchnią. Możemy pod nimi ukryć dowolny napis lub grafikę. W sklepach dostępny jest zazwyczaj w kilku arkuszach o wymiarach około 20 centymetrów na 28 centymetrów. Materiał ten możemy zdrapać zarówno monetą, jak i paznokciem. Aby własnoręcznie wykonać profesjonalne zdrapki będzie nam potrzebna właśnie wspomniana folia, ale i ploter hobbystyczny oraz drukarka, a także dobrej jakości papier. Wszystkie akcesoria powinniśmy dobrać do efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Co możemy z niego stworzyć?

Zdrapki są świetnym rozwiązaniem wszelkich zabaw i losowań w przedszkolach oraz szkołach. Mogą posłużyć do stworzenia losów czy zdrapek konkursowych. Innym sposobem na ciekawe wykorzystanie materiały do zdrapek jest stworzenie oryginalnych kartek okolicznościowych, np. urodzinowych, imieninowych czy rocznicowych. Taka folia świetnie sprawdzi się również podczas projektowania zaproszeń na ślub, komunię czy chrzciny, a także kartek z podziękowaniem czy prośbą (np. prosząc świadków na ślub). Coraz popularniejszym wydarzenim jest zabawa z ujawnianiem płci dziecka przez spodziewających się rodziców. Tutaj również możemy w bardzo ciekawy sposób wykorzystać stworzone przez nas zdrapki.