Najczęściej popełniane błędy na maturze z chemii – Sprawdź już teraz

Najczęściej popełniane błędy na maturze z chemii – Sprawdź już teraz

19 kwietnia, 2021 Wyłączono przez PiGl

Aby przygotować się w prawidłowy sposób do egzaminu maturalnego, warto przejrzeć najczęściej popełniane błędy na maturze z chemii. Jak dobrze wiemy bardzo dobrze uczyć się na własnych błędach, a jeszcze lepiej na cudzych, dlatego przygotowaliśmy zestawienie notorycznych błędów popełnianych przez uczniów.

Jakie konkretnie błędy uczniowie popełniają najczęściej na maturze z chemii?

  • Brak pełnej odpowiedzi przy zadaniu – Wiele zadań maturalnych z chemii wymaga odpowiedzi. Niestety maturzyści często o tym zapominają i tak w bardzo prosty sposób tracą cenne punkty.
  • Częste błędy podczas zaokrąglania wyniku – Wiele zadań wymaga zaokrąglenia do określonego miejsca po przecinku, dlatego zanim zdecydujemy się dać odpowiedź z oficjalnym wynikiem warto zastanowić się dwa razy,
  • Omijanie zadań z dużą ilością tekstu – Uczniowie często boją się zadań, gdzie opis jest rozbudowany. Powinniśmy spokojnie przeczytać tekst i się zastanowić. Bardzo dobrym sposobem jest wypisanie sobie obok najważniejszych informacji. Takie zadania są najczęściej bardzo dobrze punktowane.
najczęściej popełniane błędy na maturze z chemii - uczennica

Jak najlepiej podchodzić do rozwiązywania każdego zadania?

Często wśród najczęściej popełnianych błędów na maturze z chemii jest brak pomysłu na zadania. Aby temu zapobiec warto na początek przeczytać po kilka razy opis zadania, następnie wypisać sobie dane i szukane. Kolejnym krokiem jest spróbowanie napisania równania reakcji. Następnie powinniśmy przejść do analizy powyższych punktów.