Jaka baza pod cienie jest najtrwalsza?

Jaka baza pod cienie jest najtrwalsza?

26 września, 2018 Wyłączono przez SP

Różnorodne bazy pod makijaż są potrzebne, by utrzymać jego trwałość. To produkty na tyle popularne, że vlogerki makijażowe nieraz już nie mówią nawet o tym, jak je aplikować czy które wybrać, ponieważ uważają brak bazy pod cienie do powiek za oczywisty błąd. Czy rzeczywiście każda z nas wie, jak podejść do tego tematu?

baza pod cienie CLARINS

Jakie cechy ma dobra baza pod cienie?

Dobra baza pod cienie jest przede wszystkim uniwersalna. Zapewni porównywalną trwałość niezależnie od tego, na jakie cienie się zdecydujemy. W kamieniu, sypkie, w kredce czy musie… Poradzi sobie z każdymi. Będzie też dobrze izolowała skórę od cieni, chroniąc przed ewentualnymi uczuleniami i ułatwiając demakijaż. Wyrówna także kolor cienia i zwiększy jego intensywność, nie będzie za to go przekłamywała. I najważniejsze: odpowiednia baza pod cienie to produkt lekki. Pamiętajmy, że nałożymy na nią jeszcze kilka warstw kosmetyków.

baza pod cienie ART DECO

Jak aplikować bazę?

Są na to trzy sposoby i ich wybór zależy od tego, jak makijaż ma ostatecznie wyglądać.

  1. Aplikacja bezpośrednia: czyli na powiekę, w którą wklepałaś kosmetyk, od razu kładziesz cienie. W ten sposób kolor będzie bardziej intensywny. Pamiętaj jednak, by zaczekać, aż baza się wchłonie. Inaczej powstaną nieładne grudki cienia.
  2. Aplikacja na sucho: czyli powiekę z nałożonym produktem przypudrowujesz i dopiero wtedy nakładasz kosmetyk kolorowy. Ułatwia to jego rozprowadzenie.
  3. Aplikacja mieszana: przypudrowujesz tylko skórę pod łukiem brwiowym. Dzięki temu blendowanie będzie płynniejsze.