Nauka programowania – Początki

Nauka programowania – Początki

14 grudnia, 2020 Wyłączono przez PiGl

Branża IT to bez dwóch zdań przyszłość. Dużo młodych ludzi marzy o pracy programisty ze względu na duże zarobki i ciekawy zawód. Stało się i podjęliśmy decyzję, aby zacząć naukę programowania. Powinniśmy pomyśleć, co nas interesuje, i co chcemy tak na prawdę robić. W tej branży jest wiele możliwości. Możemy tworzyć strony WWW, aplikację na telefon czy programować gry komputerowe. A to zaledwie klika dróg rozwoju, tak na prawdę ogranicza nas wyobraźnia.

Jaki język do nauki programowania wybrać?

Jeżeli podjęliśmy decyzję o nauce programowania. Musimy wybrać język, którego będziemy się uczyć. Jeśli wiemy, że interesuje nas tworzenie stron Internetowych i chcemy iść w tą stronę to słusznym wyborem, będzie nauką języka PHP lub JavaScript. A jeżeli dalej nie jesteśmy pewni swojej ścieżki rozwoju i dalej nie wiem od czego zacząć, możemy wziąć pod uwagę popularność danego języka na rynku i możliwe zarobki. Często wybieranym językiem na początek nauki jest Python, ze względu na prostą i zrozumiałą składnie.

Jak zacząć się uczyć?

Aby nasza nauka programowania była efektywna powinniśmy zadbać o systematyczność. Niezależnie czy to będzie kurs programowania czy samodzielna nauka. W Internecie jest dostępnych masa poradników, tutoriali, i kursów. Jeżeli wybraliśmy dość stary język programowania na przykład Java, to z pewnością znajdziemy odpowiedź na każdy napotkany problem w wyszukiwarce internetowej. Warto dodać, że podczas nauki programowania powinniśmy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ nie raz spotkamy problem na swojej drodze i po prostu musimy przez to przebrnąć. Co nie jest łatwe ale daje dużą satysfakcję!