Jakie klocki hamulcowe do roweru wybrać?

Jakie klocki hamulcowe do roweru wybrać?

14 grudnia, 2020 Wyłączono przez PiGl

Na układ hamulcowy w rowerze składa się wiele elementów, jednakże jednym z najważniejszych są klocki hamulcowe. Niestety ten komponent ma to do siebie, że jest dość nieodporny na eksploatację i często musimy go wymieniać. Po przeczytaniu artykułu przekonamy się jakie klocki hamulcowe do roweru, będę dla nas najlepsze.

Rodzaje klocków hamulcowych do roweru

Na początku przede wszystkim powinniśmy poznać rodzaje klocków hamulcowych do roweru, ponieważ każdy typ będzie się nadawał do innego rodzaju roweru i będzie miał inne zastosowanie. Na rynku znajdziemy dostępne trzy rodzaje:

  • metaliczne – charakteryzują się dużą siłą hamowania niestety ich dużym minusem jest to, że szybko się zużywają i wymagają regularnej wymiany
  • półmetaliczne – jest to jeden z najczęściej wybieranych klocków, który posiada zalety metalicznych jak i organicznych klocków
  • organiczne – charakteryzują się przeciętną siłą hamowania i średnią odpornością na eksploatacje

Czym się kierować i jak się zabrać za wymianę naszych części

Na początku powinniśmy zwrócić uwagę na model własnego roweru, gdyż każdy rower może posiadać inny typ hamulców i inne zaciski. Warto zainwestować w sprawdzone firmy, które oferują wysokiej jakości komponenty. Klocki hamulcowe do roweru możemy wymienić bez problemu w warunkach domowych według instrukcji producenta.