Nieprzyjemny zapach z ust. Jak z nim walczyć?

Nieprzyjemny zapach z ust. Jak z nim walczyć?

26 sierpnia, 2020 Wyłączono przez MWsz

Nieprzyjemny zapach z ust może być objawem wielu dolegliwości. Przeczytaj nasz artykuł, aby uzyskać porady jak zniwelować ten problem.

Przyczyny nieprzyjemnego zapachu z ust

Przykra dolegliwość polegająca na nieprzyjemnym zapachu z ust może mieć wiele powodów. Często przyczyna jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej i brak leczenia stomatologicznego. W tym przypadku konieczne jest udanie się do dentysty, aby wyleczyć wszelkie ubytki. Po zakończeniu leczenia możemy cieszyć się świeżym oddechem każdego dnia. Kolejna przyczyna to problemy z układem pokarmowym. Tutaj zmiana diety i wizyta u lekarza pomoże pozbyć się schorzenia. Coraz częściej mówi się również o halitozie, czyli chorobie która dotyczy jamy ustnej. Znajdujące się tam bakterie wytwarzają nieprzyjemny zapach z ust. To powód do wdrożenia leczenia za pomocą specjalnych specyfików farmakologicznych lub naturalnych.

10

Jak dbać o swoje zęby?

Codzienna pielęgnacja zębów to podstawa. Jak wspominaliśmy nieprzyjemny zapach z ust może powstawać na skutek nieprawidłowej higieny. Mycie codzienne zębów odpowiednia pastą oraz w odpowiedni sposób pozwoli uchronić szkliwo przed próchnicą. Ważne jest także nitkowanie. Nie zapomnij o regularnych wizytach u stomatologa, aby mieć pewność, że zęby są w pełni zdrowe. Takie czynności na pewno pomogą Ci uniknąć również przykrego zapachu z ust. A to znacznie poprawia komfort życia.