Obsługa finansowa nieruchomości – na czym polega?

Obsługa finansowa nieruchomości – na czym polega?

20 maja, 2020 Wyłączono przez MW

Prowadzenie nieruchomości i zarządzanie nią często nie należy do łatwych czynności. Warto więc dowiedzieć się na czym polega obsługa finansowa nieruchomości. Firma Status jest w stanie sprostać wszelkim zadaniom oraz wyzwaniom jakie czekają na właścicieli nieruchomości. Co ich wyróżnia? Posiadają bogate doświadczenie oraz polegają na współpracy z kancelarią prawniczą. Wszystkie działania odbywają się zgodnie z prawem, zachowując wysoka jakość usługi. Sprawdź co może wchodzić w ten zakres powierzonych obowiązków.

Obsługa finansowa nieruchomości

Na czym polega obsługa finansowa nieruchomości?

Jedną z pierwszych czynności jakie firma Status może pełnić dla właściciela nieruchomości jest otwarcie konta bankowego, a następnie dokonywanych należytych rozliczeń i płatności. Bardzo ważne jest, aby wspomnieć o prawidłowym i zgodnym z prawem prowadzeniu księgowości danej nieruchomości. Obsługa finansowa nieruchomości to też kontrola, czy zaliczki są wpłacane terminowo. Najczęściej traktowane jest to z góry do 10 dnia miesiąca.

Co jeszcze warto wspomnieć?

Obsługa finansowa nieruchomości to także informowanie właścicieli o pewnych zaległościach pieniężnych. Jeśli sytuacja taka ma miejsce, to firma stosuje należyte wezwania do zapłaty danej kwoty w celu przypomnienia. Ważnym jest też kontrola i analiza wszelkich dodatkowych dochodów należnych z tytuły nieruchomości. W razie konieczności Status oferuje też reprezentowanie firmy przed sądami. Przewiduje się tu też wszelkiego rodzaju doradztwo prawne. Warto wziąć pod uwagę możliwość takiej obsługi finansowej i księgowej dla nieruchomości. To pewność, że wszelkie płatności i inne zobowiązania będą traktowane z należyta starannością i dbałością.