Ochraniacz na szczękę podwójny – bezpieczeństwo to podstawa!

Ochraniacz na szczękę podwójny – bezpieczeństwo to podstawa!

19 września, 2019 Wyłączono przez JP

Nie od dziś wiadomo, że pięściarstwo to bardzo kontaktowy sport. Należy więc przygotować się do niego w odpowiedni sposób. Nie tylko właściwa odzież i obuwie, ale również – ochraniacz na szczękę podwójny. Produkt pomoże Ci w zabezpieczeniu zgryzu przed wystąpieniem możliwych uszczerbków i uszkodzeń.

Silikonowy ochraniacz

Wykonany z miękkiego, dopasowanego do kształtu najpopularniejszych szczęk silikonu powinien zawsze znajdować się w Twojej torbie podręcznej. Weź go ze sobą na trening, by chronić uzębienie Ochraniacz na szczękę podwójny - niezbędnik na ringu.i dziąsła oraz język (który w czasie walki możesz skaleczyć). W razie potrzeby, użytkownik może dociąć go w taki sposób, by nie powodował dyskomfortu podczas użytkowania. Ochraniacz na szczękę podwójny można również dopasować do kształtu szczęki poprzez delikatne podgrzanie (na przykład nad parą) i założenie, kiedy jeszcze wykazuje swoje właściwości plastyczne.

Ochraniacz na szczękę podwójny – niezbędnik pięściarza

Dobrym sposobem na zmianę jego kształtu może być również umieszczenie ochraniacza w szklance z wodą na mniej niż pół minuty. Dzięki takiemu zabiegowi silikon dopasuje się dokładnie do krzywizn i kształtu uzębienia. Należy wtedy dokładnie docisnąć go do zgryzu a następnie utrwalić w zimnej wodzie. Pamiętaj również o tym, by ochraniacz na szczękę podwójny często czyścić – myjąc przy pomocy szczoteczki z odrobiną pasty lub mocząc w płynie do płukania jamy ustnej. Producent rekomenduje również częstą wymianę produktu (co 4-6 miesięcy).