Odtruwanie alkoholowe – Co warto wiedzieć?

Odtruwanie alkoholowe – Co warto wiedzieć?

15 grudnia, 2020 Wyłączono przez PiGl

Na świecie wiele osób zmaga się z problem uzależnienia od alkoholu i innych szkodliwych substancji. Niestety z roku na rok ta liczba drastycznie wzrasta. Najtrudniejszym korkiem w podjęciu leczenia osoby uzależnionej jest uświadomienie jej, że jest chora i powinna się leczyć. Odtruwanie alkoholowe może stosować w wielu metodach leczenia.

pexels andrea piacquadio 3771115 2

Jak wygląda odtruwanie alkoholowe stacjonarne?

Odtruwanie alkoholowe polega między innymi pozbawieniu toksyn z organizmu osoby uzależnionej od alkoholu. Jedną ze skutecznych metod jest detoks. Jest on przeznaczony dla osób w zaawansowanej chorobie alkoholowej. Pacjent zazwyczaj przebywa przez określony czas w specjalistycznym ośrodku medycznym, gdzie ma zapewnioną odpowiednią opiekę lekarską. Na początku określa się stan uzależnienia pacjenta, następnie przechodzi się do procesu pozbycia toksyn, po przez długotrwałą abstynencje. Przez cały zabieg pacjent wspomagany jest środkami farmakologicznymi w celu uzupełnienia minerałów i elektrolitów wyniszczonego organizmu.

W jaki jeszcze sposób można walczyć ze skutkami uzależnienia?

Aktualnie jest wiele usług i zabiegów, które przeciwdziałają uzależnieniom i skutkom uzależnienia. Oprócz odtrucia alkoholowego – stacjonarnego czyli tzw. detoksu, pacjent może wspomagać się kroplówkami witaminowymi, które szybko zniwelują skutki spożycia dużej ilości alkoholu. Jest możliwość, również zabiegu zaszycia alkoholowego, który polega na wszyciu w skórę pacjenta substancji czynnej(esperalu), która wzmacnia efekty skutków ubocznych spożycia większej ilości alkoholu, dzięki czemu zniechęca osobę uzależnioną przed sięganiem po alkohol.