Odżywki po treningu – warto?

Odżywki po treningu – warto?

17 sierpnia, 2017 Wyłączono przez AN

Zła sława suplementów diety powoli mija, już coraz mniej ludzi utożsamia je (błędnie oczywiście) z pewnego rodzaju „dopalaczami”. Aby osiągnąć jak najwyższą skuteczność, po przetreningówki sięga coraz więcej sportowców, nie tylko kulturystów, ale także biegacze, gimnastycy czy zawodnicy gier zespołowych. A czy zastanawialiście się co to są odżywki po treningu i czy warto je w ogóle stosować?

Mięśnie-po-treningu

Odżywki po treningu – po co stosować?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak istotne dla efektywności treningu i diety jest stosowanie odżywek zaraz po wysiłku. Wpływa ona bardzo dobrze na rozwój mięśni ale przede wszystkim, przyśpiesza proces regeneracji. Musimy mieć na uwadze, że takie suplementy będą też idealnym uzupełnieniem naszej diety i pomogą nam dostarczyć niezbędnych dla naszego organizmu składników, które niejednokrotnie tracimy podczas treningu. Wielu ludzi nie wie, że zaraz po treningu (do 15 minut) powinno się dostarczyć organizmowi posiłek, który zawiera w sobie białko oraz węglowodany – ale nie tłuszcze! Z kolei po upływie około godziny powinniśmy zjeść posiłek już pełnowartościowy, zbilansowany i dobrany do naszej diety. Po treningu łatwo więc zrobić sobie np. szejka białkowo-węglowodanowego i wypić go jeszcze w szatni. Dlatego odżywki po treningu bardzo dobrze sprawdzają się z względów praktycznych.

Rodzaje odżywek po treningu

Chyba najbardziej znanymi odżywkami po treningu są między innymi:

  • białko – jest chyba suplementem po który sięgamy najczęściej. Zwłaszcza polecany mężczyznom. Zaraz po treningu najlepiej sprawdzi się w płynnej formie, warto też sprawdzić współczynnik wchłanialności. Polecamy zwłaszcza izolat białka serwatki.
  • Kreatyna – pełni ona bardzo istotną rolę w suplementacji treningu. Należy spożyć ją zarówno przed jak i po treningu. Jest wielofunkcyjna – zwiększa wydajność i wytrzymałość mięśni, pomaga rozbudować ich struktury, a także zawalczy z tkanką tłuszczową, której chcemy się pozbyć.
  • Carbo – jako że ma on na celu dostarczenie energii, jest idealną odżywką po treningu. Posiłek bogaty w węglowodany pomoże też w uzupełnieniu glikogenu, co jest niesamowicie istotne zwłaszcza po treningu siłowym. Suplement carbo posiada w sobie dobrze i szybko przyswajalne węgle, dzięki czemu pomoże w szybkiej regeneracji i prawidłowym działaniu organizmu.

odżywki-po-treningu

Oczywiście suplementów po treningu jest o wiele więcej, każdy powinien dobrać je do swojej diety i swoich treningowych celów.

Polecamy odżywki po treningu dostępne w sklepie DSO – https://www.dso.pl/odzywki-regenerujace-po-treningu-c-176.html.