Zjeżdżalnie dla dzieci – HIT do ogrodu!

Zjeżdżalnie dla dzieci – HIT do ogrodu!

18 sierpnia, 2017 Wyłączono przez MF

Szukasz ciekawego pomysłu na wyposażenie swojego ogrodowego placu zabaw? Zjeżdżalnie dla dzieci to rozwiązanie właśnie dla Ciebie! Dostępne na rynku produkty to zarówno propozycja dla mniejszych, jak i większych pociech. Szeroka paleta barw, rożna długość to idealne uzupełnienie każdej piaskownicy. To co dla dzieci jest marzeniem, niejednemu rodzicu spędzi jednak sen z powiek. Czy zjeżdżalnie dla dzieci jest całkowicie bezpieczną zabawką? O tym opowiemy Wam dzisiaj!

Zjeżdżalnie dla dzieci – bezpieczeństwo przede wszystkim!

Zjeżdżalnie dla dzieciWybierając praktycznie każdą zabawkę dla dziecka – nieważne czy jest ona mała czy wielkogabarytowa, pierwszą rzeczą, na którą powinien zwrócić uwagę rodzic to bezpieczeństwo podczas zabawy. Taka sama zasada obowiązuje przy wyborze zjeżdżalni dla dzieci. Pierwszą rzeczą, która od razu przychodzi do głowy to to, jaki materiał wybrać. Czy postawić na metalową, solidną zabawkę, czy na plastikową, przenośną zjeżdżalnie, którą łatwo będzie przestawiać? Kwestia bezpieczeństwa to pierwsza rzecz, która powinna zaprzątnąć głowę rodzica. Czasem nie warto kupować zabawek ogrodowych na wyprzedażach, czy posezonowych promocjach. Bardzo duże prawdopodobieństwo, że mają one wadę fabryczną, czy po prostu są wyprodukowane ze słabej jakości materiałów i nie zapewniają dziecku należytego zabezpieczenia.

Przy zakupie zjeżdżalni zwróć uwagę czy jest ona dobrze zespawana. W żadnym miejscu nie powinno być Czerwona zjeżdżalnia dla dzieciwystających, ostrych elementów, które mogłyby uszkodzić ciało bawiącego się dziecka. W przypadku młodszych pociech postaw na zjeżdżalnię z wyższymi brzegami, które będą chroniły je przed wypadnięciem.

Gdzie postawić zjeżdżalnie dla dzieci?

Ponadto zastanów się, gdzie zjeżdżalnie dla dzieci umieścić – przy piaskownicy czy miękkim podłożu. W przypadku tego drugiego rozwiązania zjeżdżalnia nie może bowiem być za długa, żeby dziecko nie upadło będąc rozpędzonym.