Ogłoszono 2021 rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego

Ogłoszono 2021 rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego

15 stycznia, 2021 Wyłączono przez MWsz

Jak donoszą media, rząd właśnie wybrał patrona obecnego roku. 2021 rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego, co na ten temat myślą eksperci? Przeczytaj nasz artykuł.

2021 rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego

W niedawnym posiedzeniu posłowie zadecydowali, kto będzie patronował w obecnym roku. Zdecydowano, że 2021 rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego. Taka decyzja nie przypadła, jednak wszystkim do gustu. Ma to związek z obecnym postrzeganiem kościoła katolickiego przez społeczeństwo polskie. Niedawne afery spowodowały utratę zaufania do instytucji kościoła. Eksperci dziwią się zatem, czemu wybór padł na osobę tak mocną związaną z religią katolicką. Spór ten nie jest dość mocny, ponieważ samo patronowanie zazwyczaj nie wpływa na zmiany czy działanie państwa. Często wielu z nas nawet nie pamięta, kto był patronem ubiegłych lat. W tym przypadku rozdmuchanie sprawy sprawiło, że wiele osób poczuło się dotkniętych. Ponowne głosowanie na ten temat nie jest brane pod uwagę. Sytuacja ta natomiast pokazuje jak silnie zakorzeniona jest w nas religia katolicka. Zrozumiałym jest niemałe oburzenie niektórych posłów i części społeczeństwa.

handshake 4229703 1280

Gdzie szukać sprawdzonych informacji?

W dobie niesprawdzonych informacji i niedomówień warto znaleźć rzetelne źródło wiedzy na obecne sytuacje w kraju i na świecie. Wieści takie jak to, że 2021 rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego możesz przeczytać na niezależnym portalu informacyjnym oraz publicystycznym Nowa Konfederacja. Na łamach naszego portalu wypowiadają się znakomici eksperci i specjaliści w danych dziedzinach.