
Osocze bogatopłytkowe w ortopedii – jakie ma zastosowanie?
5 kwietnia, 2019Najczęstszą metodą do walki z urazami, a także stanami zapalnymi stawów czy innymi schorzeniami ortopedycznymi są interwencje chirurgiczne. Istnieje jednak inna metoda, która jest równie skuteczna, a nie wymaga przeprowadzania operacji. Osocze bogatopłytkowe w ortopedii stosuje się od stosunkowo niedawna, jednak przynosi ono zadowalające rezultaty i pomaga w leczeniu przewlekłych schorzeń i urazów. Sprawdźcie jak się je pozyskuje i czy warto je stosować!
Osocze bogatopłytkowe w ortopedii – czy warto je stosować?
Osocze bogatopłytkowe w ortopedii stosuje się między innymi do leczenia przewlekłych urazów ścięgien, przy skręceniu kolana, zmianach zwyrodnieniowych, trudno gojących się ranach, a także przy uszkodzeniach mięśni, ścięgien i wiązadeł. Preparat ten uzyskuje się z krwi pacjenta, a następnie wstrzykuje w chore miejsce – zabieg jest praktycznie bezbolesny. Stosowanie tej substancji w leczeniu schorzeń ortopedycznych jest bardzo skuteczne, a także jest obarczone mniejszym ryzykiem wystąpienia powikłań. W przypadku terapii, w których wykorzystuje się „obce” preparaty dla organizmu pacjenta, może bowiem dojść do zakażeń lub reakcji alergicznych. Metoda ta ma bardzo szerokie zastosowanie, pozwala wyleczyć kontuzje czy inne urazy, bez konieczności wykonywania operacji, dlatego coraz częściej jest wybierana przez pacjentów i polecana przez lekarzy.
Gdzie wykonać zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?
Osocze bogatopłytkowe w ortopedii wykorzystywane jest w Centrum Medycznym Pesmed. Zabiegi wykonywane są przez doświadczonych lekarzy, co zapewnia wysoką skuteczność terapii. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą na stronie!